WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jacek Kurski dokumenty w konkursie na prezesa TVP złożył 5 minut po czasie. Czabański: zaczął je przekazywać przed czasem

Rada Mediów Narodowych powoła nowych dyrektorów ośrodków TVP, ale nie wyłoni prezesa PAP

2017-12-07 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Mediów Narodowych zajmie się dzisiaj powołaniem dyrektorów trzech oddziałów regionalnych TVP: w Krakowie, w Warszawie i Szczecinie. W ostatniej chwili przewodniczący wycofał z programu punkt obrad, dotyczący wysłuchania kandydata na szefa PAP, Romana Młodkowskiego.

Krzysztof Czabański, Foto: Radio ZET Krzysztof Czabański, Foto: Radio ZET

Młodkowski jest wciąż jedynym kandydatem na prezesa Polskiej Agencji Prasowej, po tym, jak w listopadzie z kandydowania zrezygnowała desygnowana przez Czabańskiego Jolanta Hajdasz.

Początkowo w programie posiedzenia RMN na czwartek, 7 grudnia było wysłuchanie Romana Młodkowskiego przez członków rady, lecz ani słowa o przedstawieniu innego kandydata, proponowanego przez Krzysztofa Czabańskiego (Młodkowskiego zaproponował Juliusz Braun). - Ostatecznie w projekcie porządku obrad nie ma punktu o PAP - poinformował w środę portal Wirtualnemedia.pl przewodniczący RMN.

PAP nie ma prezesa od 12 października, gdy poprzedni szef spółki - Artur Dmochowski - najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą Polskiej Agencji Prasowej, a kilka dni później sam zrezygnował z funkcji prezesa. Pełnił ją od maja ub.r., po tym jak wygrał konkurs przeprowadzony przez radę nadzorczą, od października ub.r. zgodnie z decyzją Rady Mediów Narodowych był jednym członkiem zarządu PAP.

W połowie października Rada Mediów Narodowych na członka zarządu firmy wybrała Hannę Myjak. Obecnie obowiązki prezesa pełni Tomasz Gziński, oddelegowany tam przez radę nadzorczą.

Nowi dyrektorzy w TVP

Rada Mediów Narodowych powołania dzisiaj trzech dyrektorów ośrodków regionalnych TVP: w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. We wszystkich tych miastach proponowani są dotychczasowi pełniący obowiązki dyrektorów: w Krakowie Bogdan Wasztyl, w Warszawie - Rafał Kotomski, a w Szczecinie Piotr Lichota.

Wasztyl - ostatnio wiceprzewodniczący rady nadzorczej Radia Kraków - szefuje ośrodkowi TVP już od marca br.
Rafał Kotomski, dziennikarz i pisarz, p.o. dyrektora w warszawskim oddziale TVP jest od maja br., zaś Piotr Lichota objął obowiązki szefa szczecińskiego oddziału pod koniec października br., zastępując zmarłą dyrektor Marię Bartczak.

Rada ma się też zająć sprawą zawieszenia prezesa Radia Wrocław, Tomasza Dudy. Nie wiadomo jednak, czy zostanie on wysłuchany podczas czwartkowego posiedzenia. Powodem zawieszenia Dudy przez radę nadzorczą radia była „niemożliwość dalszej współpracy”. W jego obronie stanęli związkowcy z rozgłośni.

Autor: jk

Wiecej informacji: Rada Mediów Narodowych, prezes PAP, Krzysztof Czabański

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia