SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pudelek.pl ma przepraszać Monikę Janowską przez 30 dni i zapłacić jej 150 tys. zł zadośćuczynienia

Sąd Apelacyjny orzekł, że firma wydająca Pudelek.pl (należy do Wirtualnej Polski) ma przez 30 dni emitować na stronie głównej przeprosiny dla Moniki Janowskiej i zapłacić jej 150 tys. zł zadośćuczynienia za teksty sugerujące, że jest winna kradzieży ubrań w sklepie w USA.

Article

O wyroku Sądu Apelacyjnego poinformował Roman Giertych reprezentujący w tym procesie Monikę Janowską. Zaznaczył, że apelacja wydawcy Pudelek.pl została odrzucona, a przeprosiny emitowane przez 30 dni na stronie głównej serwisu mają zajmować 40 proc. jej powierzchni.

W 2013 roku na Pudelku ukazała się seria tekstów na temat procesu sądowego po tym, jak Monika Janowska (wtedy nosząca nazwisko Głodek) i Janina Drzewiecka zostały zatrzymane w sklepie w USA i oskarżono je o kradzież ubrań. Pod koniec 2013 roku sąd uniewinnił obie kobiety.

Janowska i Drzewiecka pozwały wydawcę Pudelka, ponieważ uznały, że w wielu tekstach przesądzono o ich winie, opisując jej jako sprawczynie kradzieży.

W procesie wytoczony przez Drzewiecką w październiku 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że wydawca serwisu ma emitować przeprosiny dla powódki przez 15 dni na stronie głównej oraz zapłacić 150 tys. zł zadośćuczynienia. Natomiast w sierpniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie za naruszenie dóbr osobistych Moniki Janowskiej w wielu tekstach „Super Expressu” nakazał wydawcy dziennika zapłatę 150 tys. zł zadośćuczynienia oraz publikację przeprosin przez 30 dni na pierwszej stronie wydania papierowego i na stronie głównej serwisu SE.pl. Wcześniej w analogicznych procesach zasądzono w pierwszej instancji na rzecz Janowskiej 150 tys. zł zadośćuczynienia i publikację przeprosin na pierwszej stronie przez „Fakt”.

Wyrok wobec „Super Expressu” skrytykowały Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Izba Wydawców Prasy i Obserwatorium wolności mediów w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - W myśl wyroku dziennik „Super Express” miałby publikować przeprosiny na całej pierwszej stronie gazety przez kolejnych 30 dni. Z perspektywy praktyki wydawniczej i roli jaką w rozpowszechnianiu gazety stanowi jej okładka oznacza to niemożliwe wręcz do zrekompensowania straty finansowe prowadzące do upadku gazety - skomentowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. - Ten wyjątkowo represyjny wyrok stoi w sprzeczności z praktyką redakcyjną, w której pierwsza strona gazety ma służyć informacji i faktom ważnym dla czytelnika, a nie realizacji jakichkolwiek komunikatów urzędowych, nawet w kształcie wyroków sądowych, które powinny uwzględniać i szanować praktykę budowy gazety i jej zasad komunikowania się z czytelnikiem - stwierdziła Izba Wydawców Prasy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl ma przepraszać Monikę Janowską przez 30 dni i zapłacić jej 150 tys. zł zadośćuczynienia

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
A może zamiast jedynki Superakowej przeprosiny w formie tatuażu zafunduje sobie Paulo Tricepso?
4 8
odpowiedź
User
Andrzej
Słuszny wyrok. Może następnym razem Pudelek kilka razy się zastanowi zanim zacznie komuś niszczyć życie.
39 22
odpowiedź
User
Roman
Tylko kto to jest Monika Janowska ???

Bo autor jakos zapomnial wapomniec w swoim tekscie...zakladajac chyba, ze wszyscy tutaj to wierni czytelnicy Pudelka...
30 5
odpowiedź
User
Zojka
Skandal. Były oskarżone. Była sprawa, zarzuty wycofano. Pudelek nie kłamał, a te robią z siebie teraz matki Teresy..
48 12
odpowiedź
User
red
Chyba nie uniewinniono, ale prokurator wycofał zarzuty. To zasadnicza różnica. Nawiasem mówiąc majstersztyk prawniczych działań za Oceanem.
30 4
odpowiedź
User
Kacper M
Uważam, że osoby, które pracują w takich miejscach i tworzą tego typu artykuły nie mają nic godnego zaufania sobie i innym. Dodatkowo ludzie nie mają serio co robić niż czytać tego typu "śmieciowe wydawnictwa".

Bardzo dobrze, niech płacą. "Czy Pudelek będzie zamiatał teraz ulicę !?"
Mam nadzieję, że tak. :)
15 10
odpowiedź
User
Kix
PRAWO W USA NIESTETY TAK DZIAŁA A NIE INACZEJ. TO ŻE WYCOFANO ZARZUTY NIE ZNACZY ,ŻE NIE ZŁAPANO ICH NA KRADZIEŻY FUTER A TO PODSTAWOWA RÓŻNICA . SĄD POWINIEN WZIĄŚĆ TO POD UWAGĘ
34 2
odpowiedź
User
jan
nie wiemy jak było, ale Pudelek wiedział i przesadzal o winie i przypomne nie byl to jeden artykul ale cala seria
3 10
odpowiedź
User
mm
nie wiemy jak było, ale Pudelek wiedział i przesadzal o winie i przypomne nie byl to jeden artykul ale cala seria

Ale wiemy, że zostały zatrzymane i oskarżone o kradzież, a ich kartoteki wszyscy mogli podziwiać na internetowych stronach policji z Florydy. I nie zostały uniewinnione tylko oskarżenie zostało wycofane. A to jest zasadnicza różnica.
27 1
odpowiedź
User
Janek Fifi
Jakby mowili o zarzutach, a nie ze zlodzejki i ukradly, bo chwytliwe oraz jakby pisali rzetelnie to by nie musieli przepraszac. Niech teraz przelkna owoc swojej pracy.
7 8
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing