WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Od lipca 2018 roku elektroniczne zwolnienia lekarskie zastąpią papierowe druki

ZUS daje 300 tys. na program „ZUS bez granic" w TVP Polonia

2017-09-12 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wtorek 12 września, na antenie TVP Polonia o godz. 19:25 i 5:35 - „ZUS bez granic”. Premierowe wydanie programu poradnikowego dla Polaków pracujących poza granicami kraju.

PAP / Tomasz Gzell PAP / Tomasz Gzell

„ZUS bez granic" to program skierowany do Polaków, którzy czasowo lub na stałe przebywają za granicą. Nie posiadają pełnej wiedzy o zasadach przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych, a chcieliby się dowiedzieć, co daje im polskie ubezpieczenie społeczne.

Kanwą programu „ZUS bez granic” są historie ludzi, którzy powrócili z wieloletniej emigracji, mieszkają lub pracują zagranicą. W programie eksperci wyjaśnią jakie są rodzaje polskich świadczeń emerytalno-rentowych. Przedstawią warunki ich uzyskania, wytłumaczą jak wyglądają procedury postępowania o polskie świadczenia emerytalno-rentowe z zastosowaniem przepisów umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską, a poszczególnymi krajami. Omówią zasady wypłaty polskich świadczeń emerytalno-rentowych, osobom zamieszkałym poza granicami kraju. Przedstawią możliwości dostępu do indywidualnych kont w ZUS za pośrednictwem internetu (pue.zus.pl) oraz nowe kanały komunikacji (email, Skype, COT).

Po każdym programie ekspert odpowie widzom na interesujące ich pytania. Kontakt ze studiem będzie możliwy za pomocą Facebook’a, Skype’a, poczty elektronicznej oraz telefonu.

Cykl składa się 10 odcinków, a każdy z nich trwa 15 minut. ZUS zapłaci za ten program TVP 300 tys. zł.

Premierowe wydanie programu „ZUS bez granic” we wtorek 12 września o godz. 19:25, 5:35 oraz w niedzielę 17 września o godzinie 8:35 w TVP Polonia.

Autor: pr

Wiecej informacji: ZUS, ZUS bez granic, TVP Polonia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia