WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

7. sezon „Gry o Tron” winduje wyniki HBO Now, 19 milionów dolarów przychodów od premiery serialu

iPhone 8 z dwoma sensorami do rozpoznawania twarzy, premiera 12 września

2017-08-29 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według nieoficjalnych, ale coraz bardziej wiarygodnych informacji nadchodzący iPhone 8 zostanie wyposażony w podwójny sensor służący do rozpoznawania twarzy użytkownika i autoryzowania dostępu do urządzenia. Przecieki mówią, że premierowy pokaz iPhone’a 8 ma się odbyć 12 września 2017 roku w nowym kampusie Apple.

Fot.: Martin Hajek Fot.: Martin Hajek

Niepotwierdzonych przez Apple informacji przybywa coraz szybciej w miarę jak zbliża się spodziewana premiera iPhone’a 8. Niektóre zachodnie serwisy technologiczne donoszą, że do wydarzenia dojdzie 12 września br. na terenie nowego kampusu budowanego przez Apple.

Jedną z bardziej dyskutowanych i oczekiwanych opcji, które mają zostać zastosowane w nowym smartfonie z rodziny iPhone jest system autoryzacji dostępu do urządzenia oparty na technologii rozpoznawania twarzy użytkownika.

Teraz kolejne szczegóły dotyczące tego rozwiązania dostarczył Mark Gurman, technologiczny ekspert z serwisu Bloomberg który już wcześniej podawał wiarygodne dane na temat iPhone’a 8.

Zgodnie z przewidywaniami Gurmana system rozpoznawania twarzy w iPhonie 8 będzie złożony nie tylko z odpowiedniego oprogramowania, ale także z dwóch czujników.

Pierwszy z sensorów ma skanować twarz właściciela iPhone’a w normalnych warunkach, natomiast drugi wykorzystujący promieniowanie podczerwone zapewni sprawne działanie systemu w ciemnościach lub w słabszych warunkach oświetleniowych.

Zgodnie z oczekiwaniami iPhone 8 ma zaskoczyć użytkowników nie tylko mechanizmem rozpoznawania twarzy, lecz także innymi innowacjami, wśród których są m.in. duży ekran oraz system ładowania telefonu na odległość.

Autor: ps

Wiecej informacji: Apple, iPhone 8, Mark Gurman

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia