SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ponad 1,2 mln zł od słuchaczy Trójki na pomoc dzieciom w Syrii w akcji "Święta bez Granic 2017"

1 229 188 zł i 20 groszy zebrano podczas charytatywnej akcji Programu 3 Polskiego Radia „Święta bez granic 2017”. Na sumę złożyły się wpłaty i esemesy od słuchaczy, licytacje przeprowadzane na antenie i sprzedaż płyty „Święta bez Granic 2017”. Pieniądze trafią na pomoc dzieciom z Syrii.

fot. polskie radio Article

Charytatywna akcja „Święta bez granic 2017" zaczęła się 24 listopada ub.r., od premiery najnowszego „Karpia”, czyli świątecznej piosenki, przygotowanej i nagranej przez dziennikarzy Trójki. Utwór można znaleźć na charytatywnej płycie, która nadal dostępna jest w sprzedaży. Hasło przewodnie całego przedsięwzięcia brzmiało: „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

Na ten imponujący wynik zbiórki złożyły się m.in. przeprowadzane na antenie licytacje. W tym roku pod młotek Kuby Strzyczkowskiego trafiło kilkadziesiąt pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in.: podwójnie platynowa płyta z autografem Stinga (wylicytowana za 45 333 zł), jazda z Kajetanem Kajetanowiczem (34 000 zł), reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z jego podpisem oraz piłka z ćwierćfinału Euro 2016 z autografami zawodników polskiej kadry (po 20 000 zł). Licytacje odbyły się (jak co roku) w przedświąteczne piątki (1, 8, 15 i 22 grudnia 2017 roku) na antenie Programu 3, w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki".

Za zebrane pieniądze Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im niezbędne wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

To kolejny rekord - ubiegłoroczna odsłona akcji przyniosła ponad 200 tys. zł mniej.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 1,2 mln zł od słuchaczy Trójki na pomoc dzieciom w Syrii w akcji "Święta bez Granic 2017"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing