WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Kamil Grosicki gra z dziećmi w piłkę nożną i koszykówkę w reklamie Kubuś Waterrr Sport (wideo)

Polskie Radio w ramach bojkotu produktów Maspexu zrezygnowało z soków Tarczyn

2017-09-20 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W ramach bojkotu produktów firmy Maspex Wadowice, związanego z kryzysem wizerunkowym marki Tiger, Polskie Radio zrezygnowało z zamawiania produkowanych przez tę spółkę soków Tarczyn.

Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR

Kryzys wizerunkowy napoju energetycznego Tiger zaczął się w pierwszej połowie sierpnia br., kiedy internauci zwrócili uwagę na wpis marki na Instagramie z 1 sierpnia. Zamieszczono tam grafikę z wyciągniętym środkowym palcem oraz napisami: „1 sierpnia dzień pamięci” i „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Firma Maspex, produkująca napój Tiger, natychmiast usunęła tę grafikę (oraz kilka innych, m.in. z 10 kwietnia i Bożego Ciała), oraz przeprosiła za jej publikację. Ponadto przekazała 500 tys. zł na rzecz inicjatywy „Pomoc dla Powstańców”.

W konsekwencji Maspex zakończył współpracę z agencją  J. Walter Thompson Group Poland, która prowadziła profil Tigera na Instagramie, oraz wykupiła reklamy prasowe z przeprosinami.

Z kolei Polskie Radio podało, że rezygnuje z dalszego kupowania wszystkich produktów Maspexu. - Ponieważ w naszej tradycji drwienie z bohaterów nie mieści się w kanonie zachowań, które byłyby tolerowane. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby taka instytucja jak Polskie Radio, dokonując wyboru i zakupując produkty, w pewnym sensie autoryzowała tego rodzaju zachowania. To jest poza przyjętymi w Polsce normami, w związku z tym musimy tak postąpić - uzasadnił Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia.

W zeszłym tygodniu minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską dotyczącą tej sprawy poinformował, że publiczny nadawca w ramach tego bojkotu zrezygnował z dalszego kupowania soków Tarczyn.

- Z wyjaśnień zarządu Polskiego Radia wynika, że spółka nie posiadała żadnej bezpośredniej umowy na dostawę produktów z firmą Maspex. Zakupy środków spożywczych i napojów w ramach bieżących potrzeb Polskie Radio dokonuje według odpowiedniej procedury wyboru dostawców zajmujących się dystrybucją szerokiej gamy produktów, nie tylko grupy Maspex - przekazał Piotr Gliński.

- W ramach bieżących potrzeb zarząd realizuje zakupy środków spożywczych i napojów z uwzględnieniem producenta reprezentującego kapitał polski. Dokonywanie zakupów produktów innego producenta, reprezentującego kapitał polski, nie powinno mieć związku i wpływu na wielkość przychodów budżetu z podatku CIT - zaznaczył minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Autor: tw

Wiecej informacji: Polskie Radio, Tiger, Maspex, Tarczyn, Piotr Gliński

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia