WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018 - gdzie oglądać? (lista)

Polskie Radio: autor audycji, po której odszedł Janusz Majcherek, zaakceptował wycięcie z niej fragmentu

2018-02-09 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Bartosz Panek, autor programu w radiowej Dwójce, po którym Janusz Majcherek zerwał współpracę z Polskim Radiem, nie zgłaszał uwag w kwestii wycięcia pointy programu - informuje Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy nadawcy. - To są wewnętrzne sprawy radia, swojego stanowiska nie zmieniam - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Majcherek.

Polskie Radio: autor audycji, po której odszedł Janusz Majcherek, zaakceptował wycięcie z niej fragmentu

Chodzi o audycję, wyemitowaną na antenie Dwójki 30 stycznia br., pt. „O wszystkim z kulturą”. Jej gościem był m.in. Janusz Majcherek, a tematem była 50. rocznica wystawienia „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka. Majcherek wystąpił jako współautor tematycznie powiązanej książki, pt. „Kryptonim Dziady”. Prócz niego w programie gościli także prof. Marcin Zaremba i Tomasz Mościcki.

- Prowadzący zadał nam pytanie, czy widzimy analogie pomiędzy rokiem 1968, a dzisiejszymi czasami. W sposób nienapastliwy powiedzieliśmy więc, że w kwestii atmosfery, języka propagandy itp. jest coś niebezpiecznie podobnego - relacjonuje Janusz Majcherek. Ta wypowiedź została wycięta z programu, co stało się powodem zerwania współpracy przez publicystę z radiem.

Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Polskiego Radia, informuje, że zarząd publicznego nadawcy poprosił o wyjaśnienia w tej sprawie kierownika redakcji, Krzysztofa Gottesmana.

- Przeprowadził on merytoryczną rozmowę z autorem. Ustalono, że autor wprowadził proponowaną zmianę po wspólnych ustaleniach. Zgodnie z zapisami prawa prasowego - miał prawo odmówić wykonania korekt, o ile uznałby to za ingerencję w integralność i wymowę audycji. Mógł też - co gwarantuje prawo - odmówić wyemitowania nagrania, jeśli wprowadzone zmiany wypaczałyby sens i wymowę jego wersji. Autor nie zgłosił jednak żadnych zastrzeżeń dyrekcji ani sekretarzowi programu - informuje Małgorzata Kaczmarczyk.

- Znam te wyjaśnienia, to są wewnętrzne sprawy radia, w które nie wnikam. Jeżeli autor nie protestował przeciwko zmianom, no to co ja mam tutaj do dodania? W mojej sytuacji nic to nie zmienia, współpraca pozostaje zerwana – mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Janusz Majcherek.

Z danych Radio Track wynika, że w całym 2017 roku udział radiowej Dwójki w rynku słuchalności wyniósł 0,5 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Janusz Majcherek, Polskie Radio, Dwójka

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia