WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Andrzej Sapkowski nie pracuje przy serialu "Wiedźmin" Netfliksa i nic nie wie o projekcie

Chyra, Więckiewicz, Wichłacz i Musiał w obsadzie polskiego serialu Netflixa

2018-01-17 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszym polskojęzycznym serialu produkcji Netflixa wystąpią m.in. Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz i Maciej Musiał (jeden ze współproducentów). Reżyserkami produkcji są Agnieszka Holland oraz Kasia Adamik.

Andrzej Chyra, fot. youtube Andrzej Chyra, fot. youtube

Pierwsze doniesienia na temat polskiego serialu od Netflixa pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy serwis ogłosił, że powstanie ośmioodcinkowa produkcja w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, która „kontynuuje tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła".

Oficjalny opis serialu brzmi: „W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy”.

Serwis Filmstart.pl podał kilka nazwisk aktorów, którzy zagrają w produkcji - to Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Maciej Musiał, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny. W styczniu tego roku ruszają zdjęcia do serialu. Sam Netflix nie potwierdza tych informacji.

Na temat serialu na razie wiadomo niewiele - nieznane są przede wszystkim tytuł oraz data premiery. Za pomysł i scenariusz serialu odpowiada Joshua Long. Producentami wykonawczymi są Frank Marshall („Jason Born”, „Sully”, „Jurassic World”) oraz Robert Zotnowski („House of Cards”). Serial produkować będą także Andrzej Besztak („House Media”), Joshua Long, Maciej Musiał oraz Agnieszka Holland.

Według badania Gemius/PBI w październiku ub.r. Netflix zanotował w Polsce 1,21 mln realnych użytkowników i 14,9 mln odsłon. Serwis nie podaje, ilu polskich internautów wykupiło w nim subskrypcję.

Autor: jd

Wiecej informacji: Netflix, polski serial, Agnieszka Holland, Kasia Adamik

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia