WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie startupy finansowane przez założycieli, połowa to eksporterzy, a 28 proc. zatrudnia obcokrajowców (raport)

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia portal dla startupów

2017-09-13 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił startup.pfr.pl - portal mający wspierać polskie startupy na różnych etapach ich rozwoju. Młode firmy mają znaleźć w serwisie wsparcie dotyczące przydatności ich produktu, znalezienia inwestora czy innych źródeł finansowania. - Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - zapewnia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia portal dla startupów

W komunikacie PFR zdradza, że portal startup.pfr.pl ma prezentować jej ofertę dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP poszukujących kapitału i wsparcia w ramach programów publicznych. Serwis ma pomagać znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju – od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

Na portal składa się m.in. wyszukiwarka dostosowana do potrzeb współczesnego startupu. Według PFR bez względu na to, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną -na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje.

- Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego utworzyliśmy PFR Ventures - największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformę venture capital. Natomiast dzięki stronie startup.pfr.pl pokazujemy w przejrzysty sposób całą mapę narzędzi wsparcia, jakiego udzielamy innowacyjnym przedsiębiorstwom – od pomysłu po ekspansję zagraniczną – wyjaśnia Paweł Borys, prezes PFR.

W ramach oferty Grupy PFR, jak podkreślono, dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, PARP, BGK, ARP oraz PAIH, pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo na startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiającą nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce.

"Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji - finansowego, edukacyjnego i doradczego - powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania" - zaznaczyła Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Autor: ps

Wiecej informacji: PFR, startupy, startup.pfr.pl, Paweł Borys

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia