WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ponad 110 tys. zł za nową identyfikację wizualną Senatu

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szuka w konkursie autora spójnego systemu graficznego

2017-10-17 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłosiło konkurs na wykonawcę, który opracuje system porządkujący użycie elementów graficznych w jego materiałach promocyjnych i instytucjonalnych.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szuka w konkursie autora spójnego systemu graficznego

Muzeum POLIN komunikuje się z publicznością poprzez stronę internetową, materiały drukowane, głównie ulotki, outdoor, reklamy prasowe. Różne projekty mają swoją identyfikację wizualną, np.: Miejsce Edukacji Rodzinnej U króla Maciusia, Klub Przyjaciół Muzeum, Festiwal Made in POLIN, Muzeum na Kółkach, Żonkile. Powtarzające się elementy wizualne do tej pory to logo muzeum, seledynowy kolor, użycie realnych zdjęć budynku lub wnętrza, motyw liter ze szklanej elewacji.

Muzeum wydaje też m.in. comiesięczny program wydarzeń, ulotki dotyczące wystawy stałej - mapki, ścieżki spacerowe, słowniczek pojęć, ulotki dotyczące wystaw czasowych, folder warsztatów edukacyjnych, outdoory dotyczące wystaw czasowych, bilety, zaproszenia, kartki świąteczne, gadżety dla wolontariuszy, katalog roczny itp. Placówka tłumaczy, że taka różnorodność działań instytucji powoduje, że niezwykle trudno jest zachować spójność komunikatów, które często są spójne na poziomie konkretnego programu czy kampanii, jednak  rzadko zachowują spójność na poziomie muzeum.

Dlatego też ogłoszono konkurs, w wyniku którego ma zostać opracowany system, który uporządkuje użycie elementów graficznych. Celem projektu jest wzrost rozpoznawalności muzeum i jego działań poprzez mówienie do publiczności w spójny i unikalny sposób.

Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym składane są wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. W drugim - którym uczestnicy dopuszczeni do udziału w konkursie złożą prace konkursowe, spośród których zostanie wybrany zwycięski projekt.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do końca października br.  do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych pięciu uczestników. Prace konkursowe będą oni składać do 4 grudnia br.

Uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu otrzymają po 2 tys. zł brutto nagrody. Autor zwycięskiej pracy z kolei zostanie zaproszony do zawarcia umowy na opracowanie księgi marki Muzeum POLIN i otrzyma 50 tys. zł wynagrodzenia.

Autor: bg

Wiecej informacji: POLIN, muzeum, identyfikacja wizualna

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia