WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Takeaway partnerem serwisu TripAdvisor

Polacy częściej zamawiają jedzenie online, głównie kuchnię włoską, Pyszne.pl liderem rynku

2018-01-12 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polscy internauci są coraz bardziej przekonani do zamawiania jedzenia z restauracji przez internet - wynika z danych serwisu Pyszne.pl, w którym w ub.r. dokonano ponad 3,4 miliona zamówień online. W tym segmencie wciąż jednak drzemią spore rezerwy, bowiem kwoty zamówień są poniżej średniej europejskiej, a z oferty Pyszne.pl korzysta 3 procent Polaków powyżej 16 roku życia.

Polacy częściej zamawiają jedzenie online, głównie kuchnię włoską, Pyszne.pl liderem rynku

Sytuację na rynku usług zamawiania posiłków w internecie poprzez pryzmat własnej działalności nakreślił serwis Pyszne.pl podczas konferencji prasowej.

Założona w 2010 r. i należąca obecnie do grupy Takeaway.pl platforma Pyszne.pl pozwala obecnie na zamawianie jedzenia wraz z dowozem w blisko 6 tys. restauracji działających w 550 miastach w całej Polsce.

Jak podaje Pyszne.pl w ostatnich latach liczba zamówień dokonywanych na tej platformie dynamicznie rosła. W 2015 r. dokonano ponad 1,75 mln zamówień, w 2016 r. liczba ta przekroczyła 4,33 mln, a w okresie od stycznia do końca czerwca ub.r. dokonano z górą 3,45 mln zamówień jedzenia online.

Pomimo rosnącej liczby zamówień ich jednostkowa wartość w Polsce wciąż jest stosunkowo niska. Polscy użytkownicy w ub.r. za jedno zamówienie zapłacili średnio nieco ponad 10 euro, podczas gdy w Niemczech jest to kwota 19,9 euro, a w Belgii 23,2 euro.

W segmencie tego typu usług drzemie w naszym kraju wciąż spory potencjał, bowiem według statystyk obecnie jedynie 3 proc. Polaków po 16 roku życia to klienci Pyszne.pl, podczas gdy np. w Holandii odsetek użytkowników zamawiających jedzenie na platformie Takeway wynosi aż 21 proc.

Podczas konferencji Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl ujawnił, że przychody platformy w I półroczu ub.r. osiągnęły poziom 150 mln zł, jednak firma wciąż pracuje nad osiągnięciem zysku ze swojej działalności. Zaznaczył też, że obecnie Pyszne.pl ma połowę udziałów w krajowym rynku usług związanych z zamawianiem posiłków online.

Zgodnie z danymi podanymi przez Pyszne.pl wśród klientów serwisu najbardziej popularna jest kuchnia włoska, następnie dania tureckie i te z kuchni polskiej. W Warszawie i Gdańsku najczęściej zamawiany jest kebab, w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi pizza, a mieszkańcy Krakowa najbardziej gustują w daniach typowo obiadowych.

Autor: ps

Wiecej informacji: Pyszne.pl, jedzenie online

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia