WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Piotr Zaremba nie jest już wicenaczelnym „Sieci”. „Zmienia formułę aktywności dziennikarskiej”

Piotr Zaremba ze srebrnym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

2017-10-06 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Publicysta Piotr Zaremba odebrał przyznany mu przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego srebrny medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Został odznaczony w kategorii literatury za działalność na polu publicystycznym i kulturalnym.

Piotr Zaremba Piotr Zaremba

Odznaczenie zostało przyznane w połowie września, Piotr Zaremba odebrał je w czwartek podczas uroczystości w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Zaremba napisał kilka powieści (m.in. „Zgliszcza. Opowieści pojałtańskie” wydane w br. „Plama na suficie”, „Romans licealny”) oraz książek faktograficznych dotyczących polskiej polityki (m.in. „Alfabet Rokity”, „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich” i „Marcinkiewicz. Kulisy władzy” - wszystkie razem z Michałem Karnowskim, „O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego”) i historii USA (m.in. „Uzbrojona demokracja. Theodore Roosevelt i jego Ameryka”, „Demokracja w stanie wojny. Woodrow Wilson i jego Ameryka”).

Jako publicysta od pięciu lat jest związany z tygodnikiem „Sieci”, a niedawno zaczął współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, „Dzienniku”, „Newsweeku”, „Nowym Państwie”, „Życiu” i „Życiu Warszawy”. W mediach pracuje od początku lat 90.

W br. medale Zasłużony Kulturze - Gloria Artis zostały przyznane także innym osobom związanym z mediami: srebrny otrzymał pisarz i krytyk literacki „Do Rzeczy” Krzysztof Masłoń, a brązowy - dziennikarka muzyczna Radia Merkur Alina Kurczewska.

Autor: tw

Wiecej informacji: Piotr Zaremba, Gloria Artis, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia