WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Rzeczpospolita” i „Echo Dnia” liderami w listopadzie (dane sprzedaży e-wydań dzienników)

Były dziennikarz „Rzeczpospolitej” wiceministrem MSWiA

2018-01-18 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Paweł Majewski, były dziennikarz polityczny „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), oraz Paweł Szefernaker otrzymali nominacje na sekretarzy stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Joachim Brudziński i Paweł Majewski, fot. MSWiA Joachim Brudziński i Paweł Majewski, fot. MSWiA

Majewski w latach 2013-2015 pracował w dziale krajowym „Rzeczpospolitej”, wcześniej był redaktorem i wydawcą jej serwisu internetowego Rp.pl. W grudniu 2015 roku został pełnomocnikiem ds. Światowych Dni Młodzieży w rządzie Beaty Szydlo. Po odwołaniu ze stanowiska w 2016 roku przeszedł do ministerstwa cyfryzacji, gdzie był podsekretarzem stanu.

Wczoraj minister MSWiA Joachim Brudziński w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego powołał Pawła Majewskiego na sekretarza stanu w swoim resorcie. Będzie on także pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z systemem informacyjnym Schengen i wizowym systemem informacyjnym.

Wiceministrem w resorcie spraw wewnętrznych i administracji został także Paweł Szefernaker, który w rządzie Beaty Szydło był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i odpowiadał za komunikację.

Szefernaker w MSWiA odpowiada za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, Kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Został także pełnomocnikiem rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym.

Autor: łb

Wiecej informacji: Paweł Majewski, Rzeczpospolita, Paweł Szefernaker, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, MSWiA

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia