SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Były dziennikarz „Rzeczpospolitej” wiceministrem MSWiA

Paweł Majewski, były dziennikarz polityczny „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), oraz Paweł Szefernaker otrzymali nominacje na sekretarzy stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Joachim Brudziński i Paweł Majewski, fot. MSWiA Article

Majewski w latach 2013-2015 pracował w dziale krajowym „Rzeczpospolitej”, wcześniej był redaktorem i wydawcą jej serwisu internetowego Rp.pl. W grudniu 2015 roku został pełnomocnikiem ds. Światowych Dni Młodzieży w rządzie Beaty Szydlo. Po odwołaniu ze stanowiska w 2016 roku przeszedł do ministerstwa cyfryzacji, gdzie był podsekretarzem stanu.

Wczoraj minister MSWiA Joachim Brudziński w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego powołał Pawła Majewskiego na sekretarza stanu w swoim resorcie. Będzie on także pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z systemem informacyjnym Schengen i wizowym systemem informacyjnym.

Wiceministrem w resorcie spraw wewnętrznych i administracji został także Paweł Szefernaker, który w rządzie Beaty Szydło był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i odpowiadał za komunikację.

Szefernaker w MSWiA odpowiada za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, Kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Został także pełnomocnikiem rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz „Rzeczpospolitej” wiceministrem MSWiA

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zed
Opłaciło się za poprzedniej kadencji parlamentarnej być "obiektywnym" dziennikarzem.
14 1
odpowiedź
User
Don Pedro
Majewski w tym towarzystwie sam sobie wystawił ocenę swojego "dziennikarstwa". Pytanie od jak dawna on "taki" był. Bo może "pracę" zaczął od pisania pod dyktando Pałkarza i Głównego Trola.
5 0
odpowiedź
User
mm
gratulacje! ścisnąć dłoń pana brudzińskiego - bezcenne! :)
1 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing