WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 na czele oglądalności stacji informacyjnych w 2017 roku, TVP Info zyskało najwięcej

„Paszporty Polityki” rozdane 25-ty raz. Nagrodzeni Jagoda Szelc i Marcin Wicha

2018-01-10 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wtorek podczas uroczystości w stołecznym Teatrze Wielkim wręczono „Paszporty Polityki 2017”. Nagrody przyznano już dwudziesty piąty raz.

„Paszporty Polityki” rozdane 25-ty raz. Nagrodzeni Jagoda Szelc i Marcin Wicha

Jagoda Szelc otrzymała „Paszport Polityki” w kategorii „Film”. Nagrodzono ją za niezależność, świeżość spojrzenia, artystyczną konsekwencję i wyjątkowo oryginalny sposób ukazania świata na krawędzi w filmie „Wieża. Jasny dzień”.

Za oszczędność języka i bogactwo książki „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”, która mówi o rzeczach najważniejszych: o żałobie, rodzinie, o Polsce, i przede wszystkim o słowach i milczeniu, nagrodę w kategorii „Literatura” odebrał Marcin Wicha.

Natomiast Radosław Rychcik został nagrodzony w kategorii „Teatr” za spektakle z ostatnich dwóch lat, m.in. „Wszystko o mojej matce” (Łaźnia Nowa w Krakowie), „Zew Cthulhu” (Nowy Teatr w Warszawie) oraz „Moja walka” (TR Warszawa).

Za najlepszego przedstawiciela „Muzyki popularnej” uznano zespół Hańba!, z kolei w kategorii „Muzyka poważna” nagrodę otrzymała Joanna Freszel. Wręczono również „Paszporty Polityki” dla Normana Leto („Sztuki wizualne”), a Bloober Team wyróżniono w kategorii „Kultura cyfrowa”.

Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się we wtorek 9 stycznia, jak zwykle w budynku Teatru Wielkiego w Warszawie. Galę „Paszportów Polityki” transmitowała stacja TVN.

„Paszporty Polityki” to nagrody kulturalne przyznawane przez tygodnik „Polityka” od 25 lat. Otrzymują je polscy artyści, którzy przyczyniają się do przekraczania granic w sztuce.

Autor: łb

Wiecej informacji: Paszporty Polityki, Polityka, Jagoda Szelc, Marcin Wicha, TVN

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia