WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pisma poradnikowe w czołówce miesięczników po trzech kwartałach, wysoko „Twój Styl” (top 139)

„Party” nowym liderem sprzedaży wśród dwutygodników people. „Gala” zyskała najwięcej

2018-01-04 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W październiku 2017 roku nowym liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników people zostało „Party”. Największym wzrostem pochwalić się mogła „Gala”, najwięcej straciło „Show” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Party” nowym liderem sprzedaży wśród dwutygodników people. „Gala” zyskała najwięcej

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika „Party” (Edipresse Polska) w październiku 2017 roku wyniosła 134 896 egz. W porównaniu do października 2016 roku była ona niższa o 13,92 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Tytuł ten na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciego na drugie miejsce awansował dwutygodnik „Gala” (Grupa Burda). Zanotował on wzrost wynoszący 22,08 proc. - największy w zestawieniu. Jego średni wynik w analizowanym miesiącu wyniósł 115 344 egz.

Podium uzupełnia magazyn „Show” (Wydawnictwo Bauer), który spadł z pozycji lidera. Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 29,02 proc. do 112 332 egz.

W październiku 2017 roku w porównaniu do września 2017 roku największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem również pochwalić się mogła „Gala” - było to 218,46 proc.

Z kolei największy spadek, wynoszący 31,59 proc., odnotowało „Show”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Party, Show, Gala, Viva!, Flesz, dwutygodnik people, zkdp

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia