WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radość ze smartfonów, telewizora i konsoli w bożonarodzeniowej kampanii Orange Love (wideo)

Orange bez 663 pracowników od początku roku, operator negocjuje ze związkami warunki zwolnień

2017-11-15 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Orange Polska rozpoczął ze związkami zawodowymi nowe negocjacje Umowy Społecznej na lata 2018-2019. Ma ona określić między innymi liczbę pracowników którzy odejdą z pracy u operatora. Od początku 2016 roku do końca III kwartału 2017 z firmy odeszło 1681 osób.

Orange bez 663 pracowników od początku roku, operator negocjuje ze związkami warunki zwolnień

W komunikacie podano, że nowa Umowa Społeczna negocjowana z partnerami społecznymi ma obowiązywać przez okres 2 lat (2018-2019), i m.in. będzie określać liczbę dobrowolnych odejść w tych latach, podwyżki wynagrodzeń zasadniczych oraz kontynuowanie programu przyjazne środowisko pracy .

Według operatora negocjacje wpisują się w realizację przez spółkę nowej strategii opublikowanej we wrześniu br., której celem jest koncentracja na tworzeniu długoterminowej wartości, m.in. poprzez poprawę efektywności operacyjnej.

Kończąca się obecnie poprzednia umowa na lata 2016-2017 zakładała, że z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać 2050 pracowników.

Z raportu finansowego Orange Polska wynika, że od początku ub.r. do końca III kwartału br. z pracy u operatora odeszło 1681 osób, a w okresie obejmującym tylko br. - 663 pracowników. Na koniec września br. liczba zatrudnionych w Orange wynosiła 15,165 tys.

W III kwartale br. Orange Polska zanotował spadek zysku netto o 24,3 procent rok do roku, niższe o 1,3 procent okazały się też przychody spółki.

Autor: ps

Wiecej informacji: Orange, zwolnienia, pracownicy, Umowa Społeczna

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia