WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Bezpłatny internet podczas lotu tylko w Norwegian Air Shuttle i Emirates, nie ma go w Ryanair, WizzAir i PLL LOT

Gorący temat

„Hipnoza” traci widzów z odcinka na odcinek. TVN przegrywa z konkurencją

0

Orange i T-Mobile na czele rankingu operatorów internetu mobilnego, Play zamyka stawkę

2017-11-10 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Trwa walka pomiędzy operatorami o prymat w dostarczaniu najszybszego internetu mobilnego. W porównaniu z wrześniem w rankingu RFBenchmark, opublikowanym przez firmę Notel, nastąpiło kilka roszad. Silną pozycję utrzymuje wciąż Orange, ale dobre wyniki zanotował też Plus i T-Mobile.

Orange i T-Mobile na czele rankingu operatorów internetu mobilnego, Play zamyka stawkę

W październiku br. 79,49% użytkowników aplikacji RF Benchmark korzystało z technologii 4G. W zasięgu technologii poprzednich generacji było mniej osób: 3G używało 19,8% użytkowników, a 2G - tylko 0,7%. To duże zmiany w porównaniu z wrześniowym raportem, gdy o 13 pkt. proc. mniej osób używało technologii 4G.

Jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych LTE, prym w październiku wiódł T-Mobile z wynikiem 25,89 Mbps. Wyprzedził on tym samym dotychczasowego lidera, Orange, który według pomiarów oferował średnią szybkość pobierania danych na poziomie 23,39 Mbps. Na trzecim miejscu w rankingu w tej kategorii pojawiła się sieć Plus (21,29 Mbps), a czwarte miejsce okupuje Play z wynikiem 18,83 Mbps.

Zmiany w rankingu zaszły też w kategorii średniej szybkości wysyłanych danych. Pierwsze miejsce, tak jak we wrześniu, obroniła sieć Orange. Jej abonenci mogą się cieszyć wysyłaniem z prędkością 12,08 Mbps. Na drugim stopniu podium pojawił się Plus z wynikiem 10,85 Mbps, a za nim uplasował się T-Mobile, oferując średnią szybkość wysyłania na poziomie 9,22 Mbps. Stawkę zamyka Play (6,45 Mbps).

Zacięta rywalizacja między operatorami trwa w kategorii najniższej wartości ping. Na czele rankingu znalazł się Orange ze średnim rezultatem 41,84 ms. Tym razem najsłabszy wynik zanotował Plus (48,41 ms), ale warto podkreślić, że różnice pomiędzy pozostałymi operatorami nie były duże.

Ranking RFBenchmark został przygotowany przez firmę Notel na podstawie 29 663 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji.

 

Autor: km

Wiecej informacji: internet mobilny, RFBenchmark

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia