WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marta Piasecka po urlopie macierzyńskim wraca do „Teleexpressu”

Gorący temat

Tomasz Fill i Stanisław Starnawski za Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego na czele komunikacji internetowej w kancelarii premiera

0

„Wiadomości” i „Teleexpress” tracą widzów mimo emisji także w TVP Info, „Fakty” z mniejszym spadkiem, zyskała „Panorama”

2018-01-03 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Teleexpress” i „Fakty” miały w grudniu ub.r. najwyższą oglądalności wśród programów informacyjnych. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności na głównych antenach względem analogicznego okresu rok wcześniej, a zdecydowanie najwięcej straciły „Wiadomości” (984 tys. widzów) i „Teleexpress” (954 tys. osób) - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Wiadomości” i „Teleexpress” tracą widzów mimo emisji także w TVP Info, „Fakty” z mniejszym spadkiem, zyskała „Panorama”

„Fakty” TVN w grudniu 2017 roku oglądało średnio 3 mln widzów, co zapewniło TVN 21,29 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 5,90 proc. widzów, czyli 188 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 21,53 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca trzeciego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,17 mln widzów, co przełożyło się na 22,49 proc. udziału. Było to o 6,82 proc. mniej, niż w listopadzie 2016 roku.

Na drugie miejsce spadł „Teleexpress” TVP1. Jego oglądalność zmalała o 27,51 proc. (954 tys. widzów). W grudniu 2017 roku wyniosła ona 2,51 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 21,92 proc. (rok wcześniej było to 28,77 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Teleexpressu” na antenie newsowej stacji w grudniu ub.r. wyniosła 662 tys. osób, a udział - 5,76 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 3,18 mln widzów (27,68 proc. udziału). Było to i tak o 8,41 proc. mniej, niż „Teleexpress” gromadził rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1, które spadły z miejsca drugiego. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 30,53 proc. (984 tys. osób) do 2,24 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 20,79 proc. do 15,10 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,75 mln widzów, będąc i tak o 14,70 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Wiadomości” emitowane były tylko na głównej antenie.

Oczko niżej z minimalną stratą do trzeciego miejsca znalazły się  „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 2,23 mln osób, po spadku o 11,50 proc. (290 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w grudniu ub.r. oglądało 2,41 mln widzów, czyli o 11,15 proc. mniej, niż przed rokiem.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 18,83 proc. do 1,35 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W grudniu ub.r. „Panorama” na obu antenach miała o 11,72 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. Co ciekawe, nawet i w tym ujęciu najwięcej straciły „Wiadomości” (mimo że porównujemy dane oglądalności tego serwisu z grudnia 2016 roku tylko z głównej antenie z wynikami z grudnia ub.r. z dwóch anten).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w grudniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 13,67 proc. do 996 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 860 tys. osób (w dół o 13,75 proc.).

Również i w tym ujęciu zdecydowanie największe spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (38,35 proc.) i „Teleexpress” (28,74 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten również i tutaj wszystkie serwisy zanotowały spadki, a najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 27,17 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fakty, Wiadomości, Teleexpress, Wydarzenia, Panorama, dziennik telewizyjny

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia