WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Nowe logo spółki Wielton przygotowało White Cat Studio

2017-09-12 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wielton wprowadził nowe logo i identyfikację wizualną, opracowane przez agencję White Cat. Zniknęło prostokątne tło poprzedniego loga, wprowadzono też nowy krój liter. To pierwszy etap prac nad ujednoliceniem graficznych identyfikacji  wszystkich marek Grupy Wielton.

Nowe logo spółki Wielton przygotowało White Cat Studio

W pierwszym etapie prac nad logosem zrezygnowano z żółtego, prostokątnego tła znaku, nadając cieplejszy kolor żółty. Został wykorzystany on w sygnecie, a także w elementach systemu identyfikacji wizualnej. W znaku zmieniona została także typografia. Autorzy zastosowali proste, masywne liternictwo, które podkreślać ma siłę i solidność marki.

- W odróżnieniu od poprzedniego znaku, który był narysowany bardziej miękką kreską i miał naturalistyczny charakter, nowy został wykreślony geometrycznie przy pomocy łuków i ostrych cięć. Nadaliśmy mu techniczny charakter, dzięki czemu przypomina silny i stabilny mechanizm, który poradzi sobie w każdych warunkach.  Zrezygnowaliśmy również z dotychczasowej obręczy, co daje możliwość lepszej ekspozycji i skupienia na samym symbolu wielbłąda - komentuje Michał Łojewski, współzałożyciel i dyrektor kreatywny pracowni White Cat.

Autorem projektu jest Michał Łojewski. White Cat przeprowadzi również proces porządkowania struktury identyfikacji w ramach spółek zależnych należących do grupy. Obecnie trwają prace nad identyfikacją pozostałych podmiotów w ramach Wielton Group. Firma została wyłoniona w procesie konkursu ofert.

Spółka Wielton z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona trzech największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada dwa centra produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych. W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie około 2,5 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo 1,4 tys. w Wieluniu.

Autor: jk

Wiecej informacji: Wielton. White Cat Studio

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia