WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nowa TV rezygnuje z programów Sekielskiego, Czyża i „Mody na sukces”, zostają „24 godziny” i „Więc jak?”

Nowa TV stawia wieczorem na dokumenty. „MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu”

2017-10-18 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od początku listopada Nowa TV (Grupa ZPR Media) w paśmie wieczornym i w sobotnie popołudnia będzie emitować nowe seriale dokumentalne. Zastąpią one w ramówce m.in. „Modę na sukces”. - MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy - mówi Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.

Ewa Latkowska Ewa Latkowska

Jak informowaliśmy we wtorek, w piątek 27 października Nowa TV zakończy emisję „Mody na sukces”, pokazywanej dotąd od poniedziałku do piątku o godz. 19:30, natomiast z końcem października z ramówki stacji znikną programy publicystyczne „Tu i teraz”, „Teraz ja!” i „Proste pytanie”. Nadal emitowane będzie jedynie „Więc jak?” (we wtorki o godz. 19:00) oraz, od czasu do czasu, „Super temat”.

W zamian w godz. 19-20 będą emitowane po dwa odcinki serialu dokumentalnego „Wojny magazynowe”, którego bohaterami są specjaliści od handlu antykami, licytujący „w ciemno” zawartość nieznanych magazynów.

- „Moda na sukces” wprowadzona została na antenę Nowej TV z myślą o szerokim kręgu odbiorców naziemnej platformy cyfrowej. Jednak MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy. W miejsce „Mody na sukces” proponujemy więc od listopada serial „Wojny Magazynowe”, który powinien lepiej odpowiadać oczekiwaniom widzów Nowej TV - tłumaczy Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.

Część programów publicystycznych, które nie będą już emitowane w Nowa TV, ma być kontynuowana w internecie. - Obecnie intensywnie pracujemy nad stworzeniem nowych formuł dla nich, a także nad zbudowaniem ciekawej i kompleksowej oferty newsowo-publicystycznej skierowanej do internautów - zapowiada Latkowska.

Z kolei program informacyjny „24 godziny” tak jak dotychczas będzie można oglądać codziennie o 18:30. W ramówce Nowa TV pozostaną też publicystyczno-rozrywkowa „Federacja” (pokazywana od sierpnia w soboty o 18:55), oraz „Bywanie na dywanie” dotyczące show-biznesu (emitowane od maja, obecne w niedziele o 16:50).

Dokumenty w sobotnie popołudnia oraz poniedziałki i środy wieczorem

Od początku października w sobotnie popołudnia (w godz. 13:30-15:15) Nowa TV emituje po cztery odcinki serii „Akcji renowacja” pokazującej, jak stare, kultowe przedmioty przywracane są do życia.

W listopadzie stacja wprowadzi serie dokumentalne w paśmie wieczornym. W poniedziałki o godz. 22:00 emitowana będzie „Ewakuacja Ziemi” (pokazująca różne scenariusze katastrofy globalnej), a po 23.00 - „UFO, odtajnione akta” (opisujący ściśle tajne rządowe dokumenty o niezidentyfikowanych obiektach latających). W środy w godz. 20-22 nadawane będą dokumenty medyczne, m.in. „Skalpel w brzuchu” (o błędach chirurgów), „Wielka waga, wielka miłość” (o parze, która wspólnie walczy z otyłością), „Uzależnieni od jedzenia”, „Najgrubszy człowiek świata”.

Dotychczas w tych pasmach pokazywano wyłącznie filmy fabularne.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. Nowa TV zanotowała 0,33 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, najmniej spośród czterech stacji uruchomionych na MUX-8 pod koniec ub.r.

Autor: tw

Wiecej informacji: Nowa TV, Ewa Latkowska, MUX-8

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia