WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Bauer rezygnuje z miesięcznika „Grazia”, ale tytuł ma zostać w Polsce

Naczelne „Olivii” i „Świata Kobiety” tracą stanowiska. Odchodzi Anna Magdziarz

2017-10-31 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawnictwo Bauer zmienia strukturę swojego segmentu miesięczników poradnikowych. Wszystkie trzy magazyny z portfolio („Olivia”, „Kobieta i Życie”, „Świat Kobiety”) przechodzą pod zarządzanie Ewy Kustroń-Zaniewskiej. Jak nieoficjalnie dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl z firmą żegna się Anna Magdziarz, redaktor naczelna „Olivii”

Naczelne „Olivii” i „Świata Kobiety” tracą stanowiska. Odchodzi Anna Magdziarz

Zmiany wchodzą w życie od 1 listopada. Jak podano w komunikacie "powodem ich wprowadzenia jest chęć usprawnienia procesu wydawniczego pism". Ewa Kustroń-Zaniewska jest w tej chwili redaktor naczelną „Kobiety i Życia”. W kierowaniu trzema magazynami będą wspierały ją dwie zastępczynie: Maria Kroczyńska (dziś wicenaczelna „Kobiety i Życia”) oraz Kamila Sypniewska (wicenaczelna „Olivii”).

- Tworząc platformę chcemy usprawnić proces wydawniczy i wykorzystać nasze najlepsze doświadczenia, pomysły i koncepcje, zachowując jednocześnie dotychczasową jakość premium „Olivii” i „Świata Kobiety” - mówi Monika Krokiewicz, członek zarządu wydawnictwa i wydawca czasopism kobiecych.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w związku z wprowadzanymi zmianami z wydawnictwem pożegna się dotychczasowa redaktor naczelna „Olivii” Anna Magdziarz. Objęła tę funkcję w marcu 2015 roku.

Niejasny jest los Wandy Biernackiej, naczelnej drugiego z łączonych pism, „Świata Kobiety” - w chwili wprowadzania zmian pozostaje na zwolnieniu lekarskim.

Jak się dowiadujemy - dziennikarze pism nie stracą pracy. Maciej Brzozowski, dyrektor PR Wydawnictwa Bauer, zapytany o kadrowe przesunięcia związane ze zmianą struktury magazynów poradnikowych, odpowiada jedynie:  - Bez komentarza.

Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. miesięcznik „Kobieta i Życie”  notował sprzedaż ogółem na poziomie 314 753 egz., „Świat Kobiety” na poziomie 238 710 egz., a „Olivia” - 105 127 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Bauer, Anna Magdziarz, Olivia, Kobieta i Życie, Świat Kobiety

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia