SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Na rynku pojawi się tablet umożliwiający odbiór naziemnej telewizji

Firma Lark jeszcze w sierpniu zaprezentuje tablety pod marką własną, które umożliwią odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, zapowiedział prezes spółki Hyperion Robert Kwiatkowski. Notowany na GPW Hyperion jest właścicielem Larka, jak również spółki medialnej Telestar i Netshops.pl, które działa w segmencie e-commerce.

Na rynku pojawi się tablet umożliwiający odbiór naziemnej telewizji

"Lark jako pierwszy wprowadzi na rynek tablet z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie też wyposażony w nawigację oraz modem 3G" - powiedział ISB Kwiatkowski.

Wcześniej Hyperion podał wstępne dane za I połowę roku. Spółka ocenia, że w I połowie roku zanotowała zysk netto w wysokości nie mniejszej niż 4,0 mln zł wobec 1,1 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły co najmniej 31 mln zł wobec 18,9 mln zł przed rokiem, a wynik EBITDA wzrósł do co najmniej 7 mln zł wobec 5,4 mln zł rok wcześniej.

"Te wyniki są optymistyczne" - powiedział Kwiatkowski. Hyperion zmienił w tym roku profil. Jego główny akcjonariusz – MNI – przekazał aktywa telekomunikacyjne spółki do MNI Telecom. Hyperion ma za to dostarczać sprzęt oraz kontent.

Do grupy należy też spółka Netshops.pl działająca w sektorze e-commerce. "Nasza strategia dla Netshops.pl polega na stworzeniu galerii internetowej oferującej różne produkty" - powiedział Kwiatkowski. Na razie jednak spółka nie planuje przejęć w tym segmencie rynku.

W marcu, po przyjęciu nowej strategii zarząd Hyperion szacował, że w 2011 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto będą na poziomie nie mniejszym niż 75 mln zł, przy EBITDA nie niższej niż 12 mln zł.

Spółka Hyperion miała 0,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 0,39 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 23,30 mln zł wobec 9,59 mln zł rok wcześniej.

Pełny raport za I połowę roku spółka przedstawi 29 sierpnia.

Zamów newsletter
SPRAWDŻ, CO ZYSKUJESZ

Najnowsze wydanie: Z dnia 2018.04.19

Wydania archiwalne: Zobacz

Zamów reklamę w newsletterze 60.000 osób

Dołącz do dyskusji: Na rynku pojawi się tablet umożliwiający odbiór naziemnej telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry