WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Haitong Bank rekomenduje kupno akcji Cyfrowego Polsatu, Play, WP i Agory, ale obniża cenę docelową

Agora uruchamia dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Szefową Olga Woźniak, w redakcji dziennikarze „Gazety Wyborczej”

2017-12-20 A A A KOMENTARZE: 20 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agora wprowadza na rynek dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Pierwszy numer ukaże się w czwartek 21 grudnia wraz z „Gazetą Wyborczą”. Kolejne ukazywać się mają w samodzielnej sprzedaży. Redaktorem naczelnym została Olga Woźniak.

Agora uruchamia dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Szefową Olga Woźniak, w redakcji dziennikarze „Gazety Wyborczej”

„Mój Spot" ma stanowić przegląd informacji, trendów i faktów interesujących nastolatków, przygotowanych w atrakcyjnej dla nich formie wizualnej. Pismo powstało z myślą o czytelnikach, w wieku 11-15 lat. Redakcja zajmie się m.in. tematyką gier, technologii, muzyką, filmami, odkryciami naukowymi i ciekawostkami. Przedstawi premiery i wydarzenia, także te, którymi żyje internet. Ale magazyn ma też ambicje odnosić się do informacji społecznych, politycznych i gospodarczych, wyjaśniając je w przystępny sposób.

- Tłumaczymy szybko zmieniający się świat w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla młodzieży. Wypełniamy w ten sposób lukę na polskim rynku. Papierowy magazyn można czytać razem z dzieckiem, wnukiem czy uczniem, wejść w świat jego zainteresowań i problemów, co nie jest takie łatwe, gdy nastolatek większość czasu spędza sam pochylony nad ekranem smartfona czy tabletu. Na łamach magazynu obecni będą młodzi ludzie - zapytamy ich o zdanie, przeprowadzimy sondy. Jesteśmy ciekawi ich zdania i ich zainteresowań - będziemy się starać, by odbiorcy współtworzyli pismo - mówi Olga Woźniak, redaktor naczelna dwutygodnika.

W pierwszym numerze znajdą się m.in. informacje o tym, jak zostać Jedi ("Gwiezdne Wojny" z naukowej perspektywy), czy o globalnym ociepleniu.

„Mój Spot” będzie funkcjonował tylko w formie papierowej, będzie miał natomiast swój profil na Facebooku. Redakcję tworzą - poza Olgą Woźniak - dziennikarze „GW”, m.in. Adam Wajrak, Radosław Leniarski, Maja Staniszewska. W prace nad numerami pisma będą też zaangażowane osoby spoza redakcji, np. za psychologię odpowiada ekspert z Uniwersytetu SWPS Przemysław Staroń, a o książkach pisze wydawca magazynu „Ryms” poświęconego literaturze dla dzieci i młodzieży Marta Lipczyńska. - Pismo będzie ukazywało się wyłącznie w wersji papierowej, natomiast będzie miało swój facebookowy fanpage - informuje nas Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory.

Magazyn liczy 36 stron. Cena razem z wydaniem dziennika - 9,99 zł. Od 22 grudnia br. magazyn będzie dostępny w samodzielnej sprzedaży, w cenie 7,99 zł. Łączny nakład wydania to 75 tys. egzemplarzy. Kolejny numer dwutygodnika "Mój Spot" ukaże się 4 stycznia 2018 r.

Wydanie wspiera autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej", w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych.

Autor: jk

Wiecej informacji: Agora, magazyn dla młodzieży, Olga Woźniak, Gazeta Wyborcza

Komentarze (20) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia