WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Huawei i Sunrise pokazały 5G, przepustowość 3,28 Gbit/s

Gorący temat

„Hipnoza” traci widzów z odcinka na odcinek. TVN przegrywa z konkurencją

0

Millenialsi krytycznie o wydajności sieci internetowej, wiążą nadzieje z 5G

2017-12-29 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mniej niż połowa użytkowników smartfonów z grupy millenialsów twierdzi, że ich oczekiwania dotyczące szerokopasmowej transmisji mobilnej są zaspokajane - wynika z badań firmy Ericsson.

Millenialsi krytycznie o wydajności sieci internetowej, wiążą nadzieje z 5G

Raport Ericssona na temat oczekiwań millenilsów wobec technologii 5G pokazuje, że obecnie mniej niż połowa z nich jest zadowolona z jakości szerokopasmowej transmisji mobilnej. Z badania przeprowadzonego w 14 krajach na próbie 14 tys. użytkowników smartfonów wynika, że 28 proc. millenialsów w wieku 15-24 lat korzysta ze streamingu wideo w systemie on-demand przez 1-3 godzin dziennie, zaś 17 proc. ogląda takie transmisje przez 3-6 godzin - aż 6-krotnie dłużej niż użytkownicy w wieku ponad 45 lat.

Za wysokim poziomem konsumpcji treści wideo idą także zwiększone oczekiwania dotyczące wydajności sieci. W dwunastu z czternastu badanych krajów millenialsi byli bardziej krytyczni w stosunku do wydajności sieci niż osoby w wieku powyżej 45 lat.

Najważniejszymi parametrami pracy sieci 5G dla millenialsów są prędkość – powinna być lepsza niż w przypadku sieci 3G, 4G czy wi-fi. W mniejszym stopniu zwracają zaś uwagę na zasięg czy ceny.

Lubiący nowinki techniczne użytkownicy spodziewają się, że 5G odegra kluczową rolę w upowszechnianiu technologii wirtualnej rzeczywistości poprzez zmniejszenie opóźnień, zapewnienie możliwości doświadczania wrażeń dotykowych oraz zwiększenie rozdzielczości obrazu.

Badanie firmy Ericsson zostało przeprowadzone na próbie 14 tys. użytkowników smartfonów w 14 krajach: Argentynie, Brazylii, Chinach. Egipcie, Finlandii, Francji, Niemczech, Indonezji, Irlandii, Japonii, Meksyku, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i USA.

Autor: jd

Wiecej informacji: 5G, Millenialsi, szerokopasmowa transmisja mobilna

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia