WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Agora tworzy kapitałową grupę podatkową, chce oszczędzać 5 mln zł rocznie

Michał Wybieralski po zgodzie związkowców ma zostać natychmiast zwolniony z Agory

2017-12-22 A A A KOMENTARZE: 35 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wewnętrzna komisja w Agorze zarekomendowała zarządowi spółki bezzwłoczne rozwiązanie umowy o pracę z Michałem Wybieralskim z Wyborcza.pl, któremu zarzucono mobbingowanie podwładnych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zwolnienie dziennikarza musi jeszcze zaopiniować działający w firmie związek zawodowy.

Michał Wybieralski Michał Wybieralski

Komisja od końca listopada br. do zeszłego wtorku badała sprawę Michała Wybieralskiego, szefowi wydawców portalu Wyborcza.pl. Stało się to po tym, jak osiem kobiet we wspólnym tekście na Codziennikfeministyczny.pl zarzuciło mobbing i molestowanie Michałowi Wybieralskiemu, a także publicyście Jakubowi Dymkowi (związanemu m.in. z „Krytyką Polityczną”).

Zaraz po publikacji artykułu Wybieralski przeprosił za swoje zachowanie, został zawieszony w obowiązkach, a wewnętrzna komisja zaczęła badać jego przypadek. - Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć. Dołożymy wszelkich starań, by takie przypadki wyjaśniać i wyciągać konsekwencje wobec ich sprawców - poinformowali w imieniu redakcji „GW” zastępcy redaktora naczelnego: Jarosław Kurski, Aleksandra Klich i Piotr Stasiński.

Komisja stwierdziła, że stosunek pracy z Michałem Wybieralskim należy rozwiązać bezzwłocznie. W praktyce może to oznaczać, że straci zatrudnienie w „Gazecie Wyborczej” jeszcze w tym roku. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że związek zawodowy ma zaopiniować jego zwolnienie w ciągu siedmiu dni. - To dla nas poważna sprawa, jedna z najpoważniejszych. Podejmiemy decyzję szybko, ale raczej zaskoczenia tutaj nie będzie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Wojciech Orliński, szef działającej w Agorze „Solidarności”.

O efektach pracy komisji zarząd poinformował pracowników Agory w czwartek w wewnętrznym mailu. - Przyznaję, że komisja zarekomendowała natychmiastowe rozwiązanie umowy z jednym z naszych pracowników - potwierdza nam Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

- Zarząd nie będzie podawał więcej informacji na ten temat „z uwagi na poszanowanie prywatności pracowników i współpracowników, których ta sprawa dotyczy”; „zarówno prace, jak i raport komisji objęte zostały klauzulą poufności” - poinformował zarząd Agory z komunikacie. Zapowiedział też specjalne szkolenia i warsztaty dla wszystkich pracowników dotyczące postępowania w podobnych przypadkach.

Michał Wybieralski jest związany z „Gazetą Wyborczą” od ośmiu lat. Szefem wydawców Wyborcza.pl został z początkiem listopada br., przedtem był kolejno dziennikarzem „Gazety Wyborczej Poznań”, wydawcą Wyborcza.pl i redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej”. Wcześniej przez cztery lata pracował jako dziennikarz w „Echu Miasta”.

Autor: jk

Wiecej informacji: Michał Wybieralski, Agora, Gazeta Wyborcza

Komentarze (35) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia