WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

BlackBerry pozywa Facebooka za naruszenie patentów, serwis odpiera zarzuty i zapowiada walkę w sądzie

Facebook wprowadza funkcję Video Chat do Messengera Lite

2018-03-08 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook wzbogacił komunikator Messenger w wersji Lite o nową opcję rozmów wideo. Według serwisu ta forma komunikacji staje się coraz bardziej popularna, w 2017 roku użytkownicy Messengera przeprowadzili ponad 17 miliardów rozmów wideo.

 

Facebook wprowadza funkcję Video Chat do Messengera Lite

Massenger Lite jest specjalną wersją należącego do Facebooka komunikatora, przeznaczoną do mniej wydajnych smartfonów oraz dla użytkowników nie mających dostępu do szybkiego połączenia internetowego. Messenger Lite oferuje podstawowe narzędzia przeznaczone do komunikacji, takie jak przesyłanie tekstu, zdjęć czy linków.

Teraz w komunikacie Facebook zapowiedział wprowadzenie do Messengera Lite nowej funkcji o nazwie Video Chat. Pozwala ona użytkownikom na prowadzenie rozmów wideo na żywo – dotąd taką możliwość oferowała jedynie pełna wersja Messengera.

Facebook podkreśla, że dzięki komunikacji wideo użytkownicy otrzymują nową, angażującą emocjonalnie formę kontaktów. Funkcję Video Chat można uruchomić w aplikacji nawiązując kontakt z wybranym użytkownikiem z listy znajomych, a następnie klikając na ikonę oznaczającą rozmowę wideo.

Facebook informuje, że nowa opcja jest dostępna w najnowszej aktualizacji Messengera Lite. Zaznacza też, że rozmowy wideo stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników Messengera – w ub.r. wykonano w tym trybie ponad 170 mld połączeń, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu z 2016 r.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, Messenger Lite, video chat

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia