WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marzena Paczuska została doradczynią ds. informacji i publicystyki prezesa TVP

Gorący temat

TVP Sport będzie transmitować turnieje e-sportowe Intel Extreme Masters i ESL

0

Marzena Paczuska monitoruje projekt anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP

2017-09-11 A A A KOMENTARZE: 28 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Marzena Paczuska w piątek objęła oficjalne stanowisko doradcy prezesa TVP do spraw informacji i publicystyki. - Przyjęłam propozycję prezesa Jacka Kurskiego, temat zamknięty - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paczuska, była szefowa "Wiadomości" TVP1.

nowa siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP nowa siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP

Paczuska propozycję objęcia tego stanowiska otrzymała w czwartek wieczorem, podczas spotkania z prezesem Jackiem Kurskim. Zanim jednak do tego doszło Marzena Paczuska przestała kierować redakcją "Wiadomości" i to w sposób niezwykły: została odwołana z niego podczas urlopu, za pośrednictwem krótkiego, twitterowego wpisu dyrektora TAI, Klaudiusza Pobudzina.

Po wymianie twittów, Paczuska przedłużyła urlop do 6 września, a wezwany przed Radę Mediów Narodowych Jacek Kurski musiał tłumaczyć członkom Rady tryb jej odwoływania. Obiecał wtedy, że zaproponuje jej wkrótce dwa prestiżowe stanowiska do wyboru.

Ostatecznie zapowiadane spotkanie odbyło się nie w środę, 6 września (jak planowano), lecz dzień później. Jacek Kurski poinformował po nim portal Wirtualnemedia.pl, że Paczuska przyjęła jedną z jego propozycji i zostanie jego doradcą ds. informacji i publicystyki. - Bardzo się cieszę, że tak przeze mnie ceniona redaktor znalazła nowe miejsce w strukturach Telewizji Polskiej. Cieszę się na tę współpracę - skomentował dla Wirtualnemedia.pl prezes publicznej telewizji.

- Przyjęłam propozycję. temat zamknięty - skwitowała Paczuska.

 

Pierwszym zadaniem Paczuskiej ma być pilotowanie projektu anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP, którego robocza nazwa to Poland24 lub TV Poland Today. Pierwotnie miała to być wspólna stacja informacyjna Grupy Wyszehradzkiej, a jej siedzibą miał zostać Kraków. Jako wzór prezes Jacek Kurski wskazywał międzynarodowe stacje takie jak BBC World, France 24 czy Al-Dżazira.

W wywiadzie udzielonym portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Jacek Kurski zapowiedział, że kanał ma wystartować na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku.

Według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. „Wiadomości” TVP1 oglądało 2,65 mln widzów.

Autor: jk

Wiecej informacji: Marzena Paczuska, anglojęzyczny kanał informacyjny TVP, TV V4

Komentarze (28) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia