WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Komisja Europejska i UOKiK popierają uznanie EmiTela za podmiot dominujący

Gorący temat

Ogilvy&Mather łączy się z J. Walter Thomson Lemon Sky. Prezesem Agnieszka Wasilewska, odchodzi Beata Turlejska

0

Mariusz Chłopik: z Agencji Rozwoju Przemysłu do Centrum Informacyjnego Rządu w kancelarii premiera

2018-01-03 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mariusz Chłopik objął stanowisko wicedyrektora Centrum Informacyjnego Rządu (działającego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Poprzednio był dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Mariusz Chłopik Mariusz Chłopik

Centrum Informacyjne Rządu zajmuje się m.in. obsługą informacyjną i prasową Rady Ministrów, premiera i wicepremieów, członków kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz organów pomocniczych i opiniodawczo-doradczych Rady Ministrów. Odpowiada też za obsługę merytoryczną, organizacyjną i kancelaryjno-biurową rzecznika prasowego rządu, tworzenie i udostępnianie stron Biuletynu Informacji Publicznej KPRM oraz udzielania odpowiedzi w zakresie dostępu do informacji publicznej (we współpracy z właściwymi komórkami KPRM).

Poprzednio dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu był Jarosław Rybak, a wicedyrektorem - Anna Kuźma. Rybak objął tę funkcję w połowie ub.r., zastąpił Piotra Matczuka, który po odejściu z KPRM wspólnie z Anną Plakwicz założył agencję Solvere.  Firma jesienią ub.r. zajmowała się szeroko komentowaną kampanię „Sprawiedliwe sądy” organizowaną przez Polską Fundację Narodową.

Równolegle funkcję zastępcy dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu nadal pełni Urszula Bednarz-Brzozowska.

Mariusz Chłopik poprzednio przez ponad rok był dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wcześniej pracował w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej oraz sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w kampanii parlamentarnej w 2015 roku.

Jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. W latach 1999-2015 był związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, był szefem biura prasowego i PR jubileuszowego zlotu stulecia harcerstwa. Pełni funkcję wiceprezesa Fundacji im. Sławomira Skrzypka, jest współtwórcą organizowanego od ub.r. Kongresu 590

Ukończył politologię na Collegium Civitas i menadżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej, obecnie jest w trakcie studiów MBA.

Autor: tw

Wiecej informacji: Mariusz Chłopik, Centrum Informacyjne Rządu, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, KPRM, rząd

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia