SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ministerstwo Cyfryzacji: Marek Zagórski tymczasowo na czele, nadzoruje Mateusz Morawiecki

Obowiązki szefa Ministerstwa Cyfryzacji, w miejsce odwołanej Anny Streżyńskiej, w najbliższym czasie będzie pełnił Marek Zagórski, sekretarz stanu w tym resorcie. Jednocześnie ministerstwo nadal będzie nadzorowane przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Marek Zagórski, fot. Ministerstwo Cyfryzacji Article

O tym, że Marek Zagórski będzie teraz kierował Ministerstwem Cyfryzacji, dowiedziało się radio RMF FM. Ma odpowiadać za zarządzanie bieżącą działalnością resortu. Natomiast nadzór nad ministerstwem będzie sprawował premier Mateusz Morawiecki.

Taki układ zarządzania ma funkcjonować w najbliższym czasie, do mianowania nowego ministra cyfryzacji. Poprzednio przez ponad dwa lata to stanowisko zajmowała Anna Streżyńska, która została odwołana w miniony wtorek.

Marek Zagórski we wrześniu 2016 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, wcześniej przez niecały rok pełnił taką funkcję w Ministerstwie Skarbu. Jesienią 2015 roku został wybrany do Sejmu z listy PiS w okręgu siedleckim. Wcześniej posłem był w latach 2001-2005 (jako członek Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego został wybrany z listy PO w okręgu białostockim).

W latach 2006-2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (z rekomendacji Samooobrony), a w latach 1999-2001 - szefem gabinetu politycznego w tym resorcie (kierowanym wtedy przez Artura Balazsa). W 2014 roku zarządzane przez Zagórskiego SKL weszło w skład Partii Razem Jarosława Gowina.

W latach 90. pracował jako menedżer mediów, m.in. był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Punkt Widzenia i TV GryfNet oraz prezesem Pomorskiej Stacji Radiowej. W latach 2005-2006 był prezesem Poręczenia Kredytowego, a w latach 2007-2009 wiceprezesem spółki Wipasz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Cyfryzacji: Marek Zagórski tymczasowo na czele, nadzoruje Mateusz Morawiecki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing