WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tomasz Piątek pozwał „Gazetę Polską”, poszło o książkę „Macierewicz i jego tajemnice”. ”Opublikowali kłamstwa”

Tomasz Piątek i wydawca „Macierewicza i jego tajemnic” pozwani przez biznesmena za sugestie, że handlował bronią

2017-09-11 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Biznesmen Robert Szustkowski złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Tomaszowi Piątkowi jako autorowi i Wydawnictwu Arbitor jako wydawcy książki „Macierewicz i jego tajemnice”. Domaga się przeprosin w mediach i 100 tys. zł na cele charytatywne za podanie w książce informacji o jego rzekomych związkach z handlem bronią.

Tomasz Paciorek Tomasz Paciorek

W informacji przekazanej portalowi Wirtualnemedia.pl podano, że pozew w tej sprawie został złożony w piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Robert Szustkowski domaga się zapłaty 100 tys. zł na cele charytatywne oraz publikacji przeprosin w dzienniku ogólnopolskim za naruszenie jego dóbr osobistych.

Szustkowski, polski biznesmen mieszkający na stałe w Szwajcarii, został opisany - jako Robert Sz. - w kilku podrozdziałach książki „Macierewicz i jego tajemnice” przede wszystkim dlatego, że był przez lata udziałowcem grupy Radius, z której spółkami współpracuje Jacek Kotas, wiceminister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-2007 (szefem resortu był wtedy Antoni Macierewicz).

Piątek napisał m.in.: „Jedno z moich źródeł wiąże Roberta Sz. z handlem bronią. Dlatego warto odnotować, że w ostatnich latach autorytarny przywódca Gambii, Yahya Jammeh, sprowadzał z Rosji duże ilości broni”. Wcześniej dziennikarz zaznaczył, że Sz. jest lub był do niedawna przedstawicielem dyplomatycznym Gambii w Moskwie oraz że od lat robi interesy z Rosją. Ponadto opisał inwestycje grupy Radius w nieruchomości w Polsce.

Nie udało nam się na razie uzyskać komentarza Tomasza Piątka do pozwu złożonego przez Szustkowskiego.

Książka „Macierewicz i jego tajemnice” trafiła do sprzedaży pod koniec czerwca. Są w niej opisane relacje Antoniego Macierewicza z ludźmi związanymi z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami.

Niedługo po premierze książki Macierewicz złożył zawiadomienie do departamentu wojskowego prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Piątka. - Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień. Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - uzasadnił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

W lipcu dziesięć międzynarodowych organizacji dziennikarskich skierowało wspólny apel do Macierewicza, żeby wycofał się z działań prawnych wobec Tomasza Piątka. Stowarzyszenia podkreśliły, że angażowanie wojskowego wymiaru sprawiedliwości w sprawę dotyczącą cywilnych osób jest nieuzasadnione. Z kolei list Amnesty International w tej sprawie podpisało do tej pory ponad 11 tys. osób.

Jak dotąd sprzedało się ok. 150 tys. egz. „Macierewicza i jego tajemnic”. Tydzień temu Telewizja Polska odmówiła emisji spotu reklamującego książkę.

Autor: tw

Wiecej informacji: Tomasz Piątek, Macierewicz i jego tajemnice

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia