WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zmarł dziennikarz muzyczny „Gazety Wyborczej” Robert Sankowski

Po interwencji dziennikarza „Gazety Wyborczej” Lotos wycofuje ze sprzedaży antysemickie czasopisma Leszka Bubla

2017-08-09 A A A KOMENTARZE: 16 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Grupa Lotos nie będzie już sprzedawać trzech czasopism znanego działacza nacjonalistycznego Leszka Bubla zawierających treści antysemickie. Obecność tych tytułów na stacjach skrytykował Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

Po interwencji dziennikarza „Gazety Wyborczej” Lotos wycofuje ze sprzedaży antysemickie czasopisma Leszka Bubla

W zeszłym tygodniu Mikołaj Chrzan zwrócił uwagę, że na stacjach Lotos dostępnych jest kilka pisma z treściami antysemickimi, m.in. „Tajne historie świata”. Ze wszystkimi tymi tytułami związany jest Leszek Bubel, znany działacz partii nacjonalistycznych.

- Szokujące. Grupa Lotos nie wstydzi się zarabiać na jawnie antysemickich treściach - skomentował to Chrzan na Twitterze.

Biuro prasowe Grupy Lotos szybko wyjaśniło, że trzy czasopisma Lesza Bubla (oprócz „Tajnych historii świata” m.in. „Tylko Polska”) zostaną wycofane z dalszej sprzedaży na stacjach firmy, bo nie ma wątpliwości co do tego, że zawierają nieakceptowalne treści.

- Spółka Lotos Paliwa, od kwietnia do połowy lipca, stopniowo przejmowała zarządzanie kolejnymi kategoriami dystrybuowanej prasy. Obecnie trwa weryfikacja listy kilkuset tytułów oferowanych na kilkuset stacjach własnych. Proces ten potrwa do końca sierpnia br. - zaznaczyła firma.

- Dwumiesięcznik „Tajne historie świata” oraz dwa inne tytuły tego samego wydawcy były dystrybuowane na ok. 20 stacjach i nie zakwalifikowały się do standardowej listy oferowanych tytułów. Interwencja dziennikarza tylko przyśpieszyła decyzję o ich wycofaniu z dystrybucji i sprzedaży w sieci Lotos - przekazała spółka portalowi Wirtualnemedia.pl.

- Uważam, że samo wprowadzenie tego tytułu do dystrybucji było poważnym błędem, ale daję Lotosowi jeszcze jedną szansę. Mam nadzieję, że więcej podobnych szoków na stacjach gdańskiego koncernu nie przeżyję - ocenił tę sytuację Mikołaj Chrzan.

Autor: tw

Wiecej informacji: Lotos, Leszek Bubel, antysemityzm, Gazeta Wyborcza

Komentarze (16) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia