WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Duży spadek słuchalności Trójki, TOK FM i Antyradio mocno do góry

Radio ZET z nowym logo. „Unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki”

2017-08-17 A A A KOMENTARZE: 27 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Eurozet wprowadza zmodernizowane logo Radia ZET i nowy system identyfikacji wizualnej tej marki. Kreację przygotowało studio UVMW. - Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności - wyjaśnia Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet.

Radio ZET z nowym logo. „Unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki”

Głównym kolorem wykorzystywanym w komunikacji marketingowej będzie nadal czerwień, która jest kojarzona z marką Radia ZET. W logotypie zrezygnowano jednak z „łezki”, będącej polem ochronnym, oraz dodatkowego koloru niebieskiego. Pozostawiono ręczną pisownię nazwy „ZET”.

- Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności. Połączyliśmy dotychczasową tradycję systemu graficznego z obecnymi trendami w marketingu, nadając mu formę, która zwiększa elastyczność i możliwości komunikacyjne marki - tłumaczy Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet.

Eurozet informuje, że zaktualizowany logotyp i system identyfikacji wizualnej „odpowiada potrzebom wynikającym ze zmian rynkowych i nowych obszarów występowania marki ZET”.

Zmodernizowany system graficzny będzie systematycznie wprowadzany we wszystkich obszarach komunikacji marki ZET.

- Ewolucyjny charakter zmian w logo i systemie graficznym oparliśmy o wnioski wynikające z analizy historii identyfikacji marki. Efektem naszej pracy jest nowy znak, który wykorzystuje dobre rozwiązania graficzne starszych logotypów. Widoczną zmianą w systemie jest przemiana łezki w nową formę graficzną. Czerpiąc inspirację z zapisu nazwy ZET (ręczna pisownia) postanowiliśmy "wymazać" pole ochronne „łezkę” z logotypu oraz systemu graficznego i zastąpić ją formą bliższą logotypowi. Następstwem zmiany jest stylizowane tło potocznie nazywane „mazem”, formą związane z typografią nazwy ZET, przeznaczone do użycia w logotypie i komunikacji marki - mówi Robert Mendel Creative Director studia UVMW.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od stycznia do czerwca br. udział Radia ZET w rynku wyniósł 13,2 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Radio ZET, Eurozet, Agnieszka Szozda

Komentarze (27) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia