WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

LG z kampanią w sieci kin Cinema City

Gorący temat

„Hipnoza” traci widzów z odcinka na odcinek. TVN przegrywa z konkurencją

0

ThinQ - nowa marka produktów LG opartych na sztucznej inteligencji

2017-12-22 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Firma LG Electronics wprowadza nową markę urządzeń opartych na AI - ThinQ.

ThinQ - nowa marka produktów LG opartych na sztucznej inteligencji

LG ThinQ ma obejmować wszystkie wykorzystujące sztuczną inteligencję urządzenia AGD i elektroniki użytkowej oraz usługi, jakie zostaną wprowadzone przez LG w roku 2018.

ThinQ to produkty korzystające z technologii deep learning, co oznacza, że "uczą się" oraz komunikują między sobą. Jest to możliwe zarówno dzięki opracowanym przez partnerów LG rozwiązaniom AI, jak i autorskiej technologii LG DeepThinQ.

Firma LG zainicjowała swoje działania związane ze sztuczną inteligencją podczas targów CES 2017, informując o technologii DeepThinQ i planach związanych z wyposażeniem wszystkich urządzeń AGD klasy premium w łącze Wi-Fi. Kolejnym krokiem było otwarcie laboratorium badań nad sztuczną inteligencją w Seulu, w którym prowadzone są różnorodne prace badawczo-rozwojowe nad AI. Dzięki nim stworzono technologie umożliwiające rozpoznawanie oraz analizę głosu, ruchomego obrazu i sygnałów z czujników, a w rezultacie "uczenie się" zachowań użytkowników. Laboratorium AI przyczyniło się do opracowania inteligentnych lodówek, pralek i odkurzaczy, a także klimatyzatora, który zapamiętuje przeznaczenie oraz sposoby użytkowania pomieszczeń.

LG zaprezentuje urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję, które wejdą na rynek w roku 2018, na swoim stoisku w strefie ThinQ Zone podczas targów CES, które odbędą się w Las Vegas w dniach 9-12 stycznia 2018 r.

Autor: km

Wiecej informacji: LG, AI, sztuczna inteligencja

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia