WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Miesięczniki „Lego” najchętniej kupowanymi pismami dziecięcymi w maju

Lego zwolni 1400 osób po bardzo słabych wynikach

2017-09-06 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Lego, duński producent zabawek, który odnotował spadek sprzedaży i zysków w pierwszej połowie 2017 r., zwolni 1400 osób, czyli ok. 8 proc. swoich pracowników na świecie - podała we wtorek agencja AP Financial News.

Lego zwolni 1400 osób po bardzo słabych wynikach

Jak powiedział duńskiej telewizji TV2 szef rady nadzorczej grupy Lego Joergen Vig Knudstorp, cięcia zatrudnienia będą dotyczyć głównie pracowników administracji i działów sprzedaży, a nie produkcji.

Prywatny producent zabawek, jak podkreśliła AP, przygotowuje się do "zmiany kursu". Ma to związek z przejęciem od 1 października sterów firmy przez wybranego w sierpniu br. nowego prezesa Nielsa B. Christiansena, który zastąpi na tym stanowisku Bali Padda, obecnego p.o. prezesa. Jak podkreślili we wtorek przedstawiciele Lego, głównym zadaniem nowego szefa będzie "uproszczenie struktur firmy" po latach silnego wzrostu i ekspansji obejmującej nowe przedsięwzięcia, m.in w branży filmowej.

Według AP, przychody grupy Lego spadły w pierwszej połowie 2017 r. o 5 proc. do 14,9 mld koron (2,4 mld dol.) w stosunku do porównywalnego okresu sprzed roku - głównie ze względu na słabsze wyniki firmy na głównych rynkach - europejskim i amerykańskim. Z kolei zyski obniżyły się w tym samym okresie o 3 proc. do 3,4 mld koron (544 tys. dol.).

"Jesteśmy rozczarowani spadkiem przychodów na naszych głównych rynkach. Podjęliśmy kroki, by temu przeciwdziałać" - powiedział, cytowany przez agencję, Knudstorp. Dodał, że długoterminowym celem firmy jest dotarcie do większej liczby dzieci w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zaznaczył też, że "silne możliwości wzrostu" upatruje "we wschodzących rynkach, takich jak Chiny".

Jak wskazali cytowani przez agencję przedstawiciele Lego, firma musi "uprościć swój model biznesowy", by obniżyć koszty. Od 2012 r. koncentrowała się bowiem na tworzeniu "złożonej struktury", by utrzymać "dwucyfrowy wzrost". W efekcie, jak wskazał Knudstorp, firmie "trudno jest się rozwijać".

Grupa Lego jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund w zachodniej Danii; została założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena. Nie publikuje kwartalnych wyników finansowych. Grupa zatrudnia obecnie na świecie ok. 19 tys. pracowników. Jej głównym produktem są klocki Lego, a sposób ich łączenia został opatentowany w 1958 roku.

Autor: pap / pr / pee

Wiecej informacji: Lego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia