WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Onet-RASP przed Wirtualną Polską, Interia.pl zwiększa przewagę nad Gazeta.pl (wyniki Gemius/PBI z lutego)

Testy latającej taksówki w Nowej Zelandii, projekt finansuje Larry Page

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W Nowej Zelandii rozpoczęły się oficjalne próby latającej taksówki o nazwie Cora. Pojazd poruszający się w powietrzu bez udziału pilota ma w przyszłości służyć do przewozu pasażerów, a pieniądze na projekt pochodzą głównie z portfela Larry Page’a, współzałożyciela koncernu Google.

Testy latającej taksówki w Nowej Zelandii, projekt finansuje Larry Page

Twórcą pojazdu o nazwie Cora jest firma Kitty Hawk kierowana przez Sebastiana Thruna, który wcześniej jako dyrektor laboratorium Google X uczestniczył w projektowaniu autonomicznych samochodów.

Hawk jest jednym ze startupów, w które łączną kwotę 100 mln dol. zainwestował Larry Page, współtwórca Google. Cora to autonomiczny pojazd latający mogący startować poziomo i poruszający się autonomicznie, bez udziału pilota.

Cora może lecieć z maksymalną prędkością 180 km/h i po naładowaniu akumulatorów (pojazd jest napędzany elektrycznie) ma przelecieć do 100 kilometrów. Na pokład Cory mogą wejść 2 osoby, a maszyna ma zdolność uniesienia się w powietrze na wysokość 900 metrów.

Firma Kitty Hawk podpisała umowę z rządem Nowej Zelandii, w ramach której Cora będzie przechodziła oficjalne testy w tym kraju, a ostatecznym celem prób jest uzyskanie przez projekt certyfikatu pozwalającego wykorzystać Corę jako komercyjną latającą taksówkę.

Według oficjalnych zapowiedzi pojazd może wejść do użytku w ciągu nadchodzących 3 lat.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Cora, Kitty Hawk, Larry Page, Google

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia