WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizja Republika i Radio Wnet ze wspólnym programem porannym

Krzysztof Skowroński dalej prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

2017-11-20 A A A KOMENTARZE: 13 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zjazd delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich po raz kolejny wybrał Krzysztofa Skowrońskiego na stanowisko prezesa organizacji. Wyłoniono też jej zarząd główny.

Krzysztof Skowroński (fot. PAP/Andrzej Rybczyński) Krzysztof Skowroński (fot. PAP/Andrzej Rybczyński)

Na Krzysztofa Skowrońskiego zagłosowało 79 kandydatów, znacznie więcej niż na innych kandydatów: Stefan Truszczyński otrzymał 31 głosów, zaś Zbigniew Rytel - 13.

- To moment wielkiej euforii we mnie, to jest wielka satysfakcja, że zostałem po raz trzeci prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, i że to jest w pierwszej turze wyborów - mówił tuż po ogłoszeniu wyników nowo obrany prezes. Podziękował też swoim rywalom: „bardziej” Truszczyńskiemu, „mniej” - Rytlowi. Odniósł się w ten sposób do jego krytycznego wystąpienia w czasie zjazdu.

W efekcie Krzysztof Skowroński rozpoczyna trzecią z rzędu kadencję na stanowisku prezesa SDP, będzie ona trwała do 2020 roku. Szefem organizacji jest od 2011 roku.

W nowym składzie zarządu głównego SDP w wyniku głosowania znaleźli się jeszcze: Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Mariusz Pilis, Aleksandra Rybińska, Jadwiga Chmielowska, Piotr Legutko, Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak, Ireneusz Bruski, Maria Gietz i Marek Palczewski.

Krzysztof Skowroński to dziennikarz, felietonista, założyciel i redaktor naczelny Radia Wnet. Uruchomił tę rozgłośnię w 2009 roku, po tym jak został odwołany z funkcji dyrektora radiowej Trójki, którą zarządzał w latach 2006-2009. Skowroński współpracował też m.in. z TVP, Polsatem, TV Puls, „Rzeczpospolitą”, „Przekrojem” i Radiem ZET. W tej ostatniej stacji w latach 90. zaczynał pracę dziennikarską.

SDP to najstarsza organizacja dziennikarska w Polsce. Jest dobrowolnym, twórczo-zawodowym zrzeszeniem dziennikarzy o celach niezarobkowych. Obecnie liczy ponad 2700 członków, ma 16 oddziałów terenowych w największych miastach.

Autor: jk

Wiecej informacji: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Krzysztof Skowroński

Komentarze (13) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia