WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Większość Polaków chciałaby głosować w wyborach przez internet. Taka metoda mogłaby mieć pozytywny wpływ na frekwencję wyborczą

Krzysztof Silicki nowym wiceministrem cyfryzacji. Odpowiada za cyberbezpieczeństwo

2017-09-07 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Resort cyfryzacji ma nowego wiceministra. Premier Beata Szydło powołała na to stanowisko Krzysztofa Silickiego, dotychczasowego dyrektora ds. współpracy i rozwoju cyberbezpieczeństwa Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Krzysztof Silicki Krzysztof Silicki

Jak poinformowało w środę Ministerstwo Cyfryzacji, Krzysztof Silicki będzie w resorcie odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo.

Nowy wiceszef MC ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Pracuje w instytucie badawczym NASK od 1992 roku. W latach 2000-2012 pełnił funkcję dyrektora technicznego w NASK.

Od roku 2004 reprezentuje Polskę w Radzie Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz w Radzie Wykonawczej (od 2013 r.). W 2016 roku został mianowany wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej ENISA.

Silicki w roku 1996 zorganizował pierwszy w kraju zespół reagujący na zagrożenia w internecie - CERT NASK (Computer Emergency Response Team) - od 2000 roku funkcjonujący jako CERT Polska. Dodano, że w latach 1997-1999 reprezentował NASK w FIRST (międzynarodowym forum zrzeszającym zespoły reagujące). "Był również pomysłodawcą odbywającej się co roku konferencji SECURE - pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jako dyrektor techniczny inicjował i nadzorował w NASK powstawanie kolejnych generacji sieci internet, a także innowa­cyjnych projektów bezpieczeństwa, takich jak ARAKIS" - napisano. ARAKIS.GOV realizowany wspólnie z administracją państwową został uhonorowany godłem Teraz Polska w roku 2010 w kategorii przedsięwzięć innowacyjnych.

Jak poinformował resort, Silicki jest autorem publikacji i opracowań w kraju i za granicą z dziedziny sieci teleinformatycznych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa. Współtworzył strategię i plan działania ENISA w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i informacji, a także współtworzył NC Cyber - narodowe centrum cyberbezpieczeństwa powstałe w NASK. Uczestniczy w wielu europejskich i polskich projektach jako ekspert ds. bezpieczeństwa sieci i informacji. Nominowany do prestiżowej nagrody InfoStar w latach 2009 i 2011, laureat tej nagrody w roku 2011 w kategorii rozwiązania informatyczne.

Autor: pr

Wiecej informacji: Krzysztof Silicki, wiceminister cyfryzacji, cyberbezpieczeństwo

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia