WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

KRRiT odpowiada na krytykę Krystyny Pawłowicz. Rada „prowadzi szereg działań w celu odbudowania pluralizmu medialnego w Polsce”

KRRiT ogłasza konkursy dla stacji ogólnopolskich na częstotliwości w Poznaniu i Zabrzu

2017-11-20 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas czwartkowego posiedzenia zdecydowała o przeznaczeniu dwóch nowych częstotliwości radiowych: dla województwa śląskiego i wielkopolskiego. Ubiegać o nie mogą się rozgłośnie z koncesjami o zasięgu ogólnokrajowym i charakterze lokalnym.

KRRiT ogłasza konkursy dla stacji ogólnopolskich na częstotliwości w Poznaniu i Zabrzu

Pierwsza częstotliwość - 92,6 MHz w Zabrzu - testowana była od 14 lipca 2015 roku do 25 grudnia ub.r. przez Radio Zet. Chodziło o poprawę słyszalności tej rozgłośni na Górnym Śląsku. Okazało się jednak, że zasięg Radia Zet na testowanej częstotliwości jest niezadowalający (nadajnik umieszony jest na kominie elektrociepłowni w Zabrzu). Na jakość nadawanego sygnału miał wpływ sygnał czeskiego radia (nadającego na częstotliwości 92,5 MHz w odległości 100 km od Zabrza).

Teraz KRRiT zdecydowała o rozpisaniu konkursu na tę częstotliwość. Ubiegać o nią mogą się rozgłośnie o zasięgu ogólnokrajowym, o charakterze uniwersalnym.

Drugą częstotliwością przeznaczoną do zagospodarowania jest 91,5 MHz w Poznaniu. I w tym przypadku o jej zagospodarowanie mogą ubiegać się stacje posiadające już koncesję o zasięgu ogólnokrajowym i charakterze uniwersalnym.

Autor: jk

Wiecej informacji: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, KRRiT, częstotliwość

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia