WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tomasz Lis: gdybym przegrał w wywiadzie z Kaczyńskim, kosztowałoby to nas w wyborach kilka pkt (wideo)

TVP szykuje seriale o Piłsudskim, Osieckiej i Wyszyńskim, ekranizację powieści Wildsteina i drugi sezon „Korony królów”

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski poinformował, że nadawca szykuje serialową ekranizację powieści „Czas niedokonany” Bronisława Wildsteina oraz seriale o Stefanie Wyszyńskim, Władysławie Andersie, Agnieszce Osieckiej i Adamie Mickiewiczu. Jesienią w TVP1 będzie pokazywany drugi sezon telenoweli historycznej „Korona królów”.

Jacek Kurski, fot. akpa Jacek Kurski, fot. akpa

Jacek Kurski na konferencji prasowej we wtorek podkreślił, że serial „Drogi wolności”, do którego zdjęcia trwają od początku stycznia br., to największa produkcja Telewizji Polskiej w ostatnim okresie. Serial opowiada o losach krakowskiej rodziny Biernackich na przestrzeni wielu lat, na tle ważnych wydarzeń historycznych z pierwszej połowie XX wieku.

Na przyszły roku TVP przygotowuje dwa seriale historyczne: „Młody Piłsudski” (scenariusz napisał Jarosław Sokół, a reżyserem jest Jarosław Marszewski) o Józefie Piłsudskim oraz „Ludzie i bogowie” (według scenariusza Wawrzyńca Kostrzewskiego) o oddziale likwidatorów ścigających dywersantów z Armii Krajowej. Jacek Kurski zaznaczył, że chciałby, żeby pilotowy odcinek „Młodego Piłsudskiego” został pokazany w listopadzie br. w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inne projekty serialowe publicznego nadawcy to „Dom pod dwoma orłami” (opowiadający o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej zostają przesiedleni z Kresów do Wrocławia, akcja kończy się na powodzi z 1997 roku), „Prymas” (o prymasie Stefanie Wyszyńskim, przygotowywany przez Pawła Woldana), a także seriale o Władysławie Andersie (pod roboczym tytułem „Długi spacer”), Adamie Mickiewiczu i Agnieszce Osieckiej. Kurski zaznaczył, że dwa ostatnie projekty są na etapie developmentu scenariuszy.

Telewizja Polska planuje również serialową ekranizację powieści Bronisława Wildsteina „Czas niedokonany”. Scenariusz pisze Wojciech Tomczyk. - Saga polskich i polsko-żydowskich losów, polskiej rodziny zasymilowanych Żydów, pokazująca całą komplikację i piękno historii na stylu tych dwóch kultur i narodów - opisuje prezes TVP.

Jesienią br. w TVP1 będą emitowane nowe odcinki telenoweli historycznej „Korona królów”. Przypomnijmy, że serial pojawił się na antenie stacji z początkiem stycznia br. i natychmiast zdobył dużą popularność - przez pierwszy tydzień oglądało go średnio 3,1 mln osób. Potem średnia oglądalność (według badania Nielsen Audience Measurement) wynosiła 2,2-2,6 mln widzów.

Z kolei już w niedzielę 25 marca TVP1 zacznie emisję drugiego sezonu serialu historycznego „Wojenne dziewczyny”. Jego pierwszą odsłonę wiosną ub.r. śledziło średnio 2,53 mln widzów.

Autor: tw

Wiecej informacji: Jacek Kurski, Telewizja Polska, serial historyczny, Korona królów, Bronisław Wildstein

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia