WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jesienne odcinki „Śniadania w Radiu ZET” miały 960 tys. słuchaczy w Radiu ZET i 230 tys. widzów w Polsacie News

Gorący temat

Vectra po krytyce przeprasza za spot z gumowymi lalami i wycofuje go z emisji (wideo)

0

Koniec programu „Śniadanie w Radiu ZET”. Od stycznia „Gość Radia ZET” także w weekend

2017-12-28 A A A KOMENTARZE: 36 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sobotę 6 stycznia br. Radio ZET (Eurozet) rozpocznie emisję dodatkowych wydań porannej audycji politycznej „Gość Radia ZET”, które zastąpią niedzielny program „Śniadanie w Radiu ZET”. Prowadzącymi weekendowych wydań będą Joanna Komolka i Łukasz Konarski.

Koniec programu „Śniadanie w Radiu ZET”. Od stycznia „Gość Radia ZET” także w weekend

Dotychczas audycja „Gość Radia ZET” nadawana była tylko w dni powszednie po godz. 8.00. Od września ub.r. audycję prowadzi Konrad Piasecki, który w tej roli zastąpił Monikę Olejnik - odeszła z Radia ZET po 15 latach pracy w rozgłośni trzy miesiące wcześniej. Piasecki zaprasza do studia uczestników życia politycznego i społecznego, rozmawia z nimi w formule jeden na jeden.

Od 6 stycznia 2018 roku Radio ZET wprowadza do ramówki weekendowe wydania „Gościa Radia ZET”, które naprzemiennie będą prowadzić Joanna Komolka i Łukasz Konarski. Formuła audycji pozostanie niezmieniona - rozmowa z jednym gościem przez 15 minut na antenie oraz do 30 minut na stronie internetowej Radiozet.pl.

Poranne sobotnio-niedzielne rozmowy zastąpią dotychczasową formułę niedzielnego „Śniadania w Radiu ZET”, które Komolka i Konarski prowadzili wspólnie. W programie prowadzący omawiali z gośćmi najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia i przewidywali, co może wydarzyć się w kolejnym.

- Podjęliśmy tę decyzję, kierując się odpowiedzialnością za jakość informacji i publicystyki. Publicystyka w Radiu ZET skupiać będzie się na rozmowach dziennikarzy z politykami i ekspertami, a nie na wymianie zdań między zwaśnionymi ugrupowaniami politycznymi. Głęboko wierzymy w to, że potrzeba rzetelnej informacji w rzeczowej rozmowie jest wyznacznikiem wartości mediów opiniotwórczych. Jesteśmy przekonani, że nowa weekendowa formuła publicystyki w Radiu ZET zostanie dobrze przyjęta przez naszych słuchaczy - tłumaczy Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia ZET.

Audycję o tej samej nazwie Radio ZET emitowało w latach 1993-2000, a jej prowadzącym był Krzysztof Skowroński. Do czerwca ub.r. niedzielny program „7 dzień tygodnia” prowadziła Monika Olejnik, która po 15 latach odeszła z rozgłośni.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zmiana wynika z potrzeby udoskonalenia formuły publicystycznej audycji weekendowych. W porannym „Śniadaniu z Radiem ZET” gościło wielu polityków i przedstawicieli partii politycznych, którzy konfrontowali się ze sobą. Rozgłośnia uznała, że formuła jeden na jeden (tak jak w dni powszednie) jest ciekawsza dla słuchaczy.

Radio ZET zapowiada, że jednocześnie wzmocniony zostanie komentarz ekspercki w popołudniowym paśmie „Popołudnie z Radiem ZET”.

Warto dodać, że "Śniadanie w Radiu ZET” było nadawane równolegle na antenie Radia ZET oraz w Polsat News od września ub.r. do listopada br. w każdą niedzielę o godzinie 9.05. Jego gospodarzami byli, na zmianę, dwie pary dziennikarskie: Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio ZET) oraz Joanna Komolka (Radio ZET) i Bartosz Kurek (Polsat News).

Średnia liczba słuchaczy Radia ZET w grupie wiekowej 15-75 w paśmie emisji audycji czyli w niedziele między godz. 9.00, a 10.00 w okresie od 3 września do 26 listopada 2017 roku (wyniki słuchalności radia z grudnia br. nie są jeszcze dostępne) wyniosła 961 tys. osób, co przełożyło się na 10,9 proc. udziału rozgłośni w rynku radiowym. Oznacza to stratę 329 tys. słuchaczy rok do roku w tym paśmie.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od września do listopada 2017 roku udział Radia ZET wyniósł 13,5 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Radio ZET, Eurozet, Gość Radia ZET, Śniadanie w Radiu ZET, Joanna Komolka, Łukasz Konarski

Komentarze (36) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia