WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

CBA: Matczuk i Plakwicz złamali przepisy, zakładając agencję Solvere, kiedy pracowali jeszcze w kancelarii premiera

Tomasz Fill i Stanisław Starnawski za Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego na czele komunikacji internetowej w kancelarii premiera

2018-01-19 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Tomasz Fill objął funkcję dyrektora, a Stanisław Starnawski wicedyrektora w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obaj przeszli z Ministerstwa Rozwoju, a w KPRM zastąpili Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego.

Od lewej: Tomasz Fill i Stanisław Starnawski Od lewej: Tomasz Fill i Stanisław Starnawski

Poprzednio Tomasz Fill przez ponad rok był dyrektorem departamentu komunikacji w Ministerstwie Rozwoju, a Stanisław Starnawski - zastępcą dyrektora tego departamentu. Resortem od listopada 2015 roku kierował Mateusz Morawiecki, który w połowie grudnia ub.r. został powołany na premiera.

Do zeszłego tygodnia Morawiecki nadal pełnił funkcje ministra rozwoju i finansów. W ramach zmian w rządzie Ministerstwo Rozwoju podzielono na dwa resorty: przedsiębiorczości i technologii (na czele z Jadwigą Emilewicz) oraz inwestycji i rozwoju (kieruje nim Jerzy Kwieciński).

Tomasz Fill wcześniej pracował w działach marketingu i PR różnych firm, także państwowych. W 2016 roku przez kilka miesięcy był dyrektorem ds. projektów wydawniczych w Bonnier Business Polska, a przedtem kolejno rzecznikiem prasowym i dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen (z firmą był związany przez sześć lat).

Wcześniej Fill był m.in. dyrektorem departamentu sponsoringu w Grupie Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska). dyrektorem departamentu public relations i rzecznikiem prasowym PKO BP, dyrektorem zarządzającym ds. komunikacji korporacyjnej i relacji inwestorskich w PGNiG oraz rzecznikiem prasowym PZU SA i PZU Życie (w latach 2002-2006). Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia z zakresu ubezpieczeń na Akademii Finansów w Warszawie.

Stanisław Starnawski przed pracą w Ministerstwie Rozwoju był członkiem zarządu mazowieckiego oddziału Klubu Jagiellońskiego i Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska, redagował kwartalnika „Pressje”. Działał w kołach naukowych, kiedy studiował prawo i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2010 roku z listy PiS startował w wyborach do Rady Miejskiej w podwarszawskiej miejscowości Błonie.

Poprzednio dyrektorem departamentu strategii i komunikacji internetowej w KPRM była Karolina Mizerny, a jej zastępcą - Paweł Rybicki. Oboje zaczęli pracę w kancelarii premiera pod koniec 2015 roku. Wcześniej Mizerny pracowała przy kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, odpowiadała za jego stronę internetową. Rybicki też pracował przy kampaniach Dudy i PiS. Wcześniej jako dziennikarz był związany z „Gazetą Polską Codziennie” i Grupą Wirtualna Polska, ponadto prowadził blog w serwisie Salon24.pl.

Czy będą dalej pracowali w KPRM? - Wolałbym na razie tego nie komentować - przekazał nam Paweł Rybicki.

Po tym jak Mateusz Morawiecki został premierem, zmieniło się też kierownictwo Centrum Informacyjnego Rządu: dyrektorem została Sylwia Matusiak, a wicedyrektorem - Mariusz Chłopik.

Chłopik zaraz po publikacji tego tekstu zaznaczył na Twitterze, że Paweł Rybicki nadal będzie zajmował się komunikacją internetową rządu, tyle że będzie pracował w Centrum Informacyjnym Rządu.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Tomasz Fill, Stanisław Starnawski, Karolina Mizerny, Paweł Rybicki, kancelaria premiera, KPRM

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia