WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

Wywiady Jolanty Fajkowskiej, „Ludzie niepodległości” i „Jedyne takie miejsce” w jesiennej ramówce radiowej Jedynki

2017-09-08 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jesienią w radiowej Jedynce w ramach „Czterech pór roku” pojawi się cykl wywiadów Jolanty Fajkowskiej ze znanymi osobami. Ponadto wrócą na antenę audycje „Ludzie niepodległości” i „Jedyne takie miejsce”. O późniejszej porze będą emitowane spektakle Teatru Polskiego Radia.

Rafał Porzeziński, szef PR I, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Rafał Porzeziński, szef PR I, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Cykl wywiadów Jolanty Fajkowskiej „Już taki jestem” będzie emitowany w ramach „Czterech pór roku” (obecnych na antenie od poniedziałku do piątku w godz. 9-12) we wtorki i czwartki. Dziennikarka rozmawiać będzie z aktorami, muzykami i gwiazdami show-biznesu. Gośćmi pierwszych wydań będą m.in. Włodek Pawlik, Cezary Harasimowicz, Grażyna Łobaszewska, Beata Kozidrak, Stanisław Soyka i Jerzy Połomski.

W soboty w godz. 9-12 będzie można słuchać audycji krajoznawczej „Jedyne takie miejsce”. W najbliższym wydaniu Roman Czejarek odwiedzi Niemczę, a w kolejnych - Końskie i Biskupin.

Spektakle Teatru Polskiego Radia, nadawane w soboty i niedzielę, zostały przesunięte z godz. 17 na 21. - Nowa pora pozwoli nam sięgać po repertuar ambitniejszy, trudniejszy, dedykowany słuchaczowi dorosłemu. Późniejsza pora sprzyja też większemu skupieniu. Nie zapomnimy jednak o ofercie teatralnej dla najmłodszych, spektakle i słuchowiska dziecięce nadal powstawać będą w ramach redakcji Radia Dzieciom - uzasadnia Rafał Porzeziński, dyrektor Jedynki.

Premierowym spektaklem nowego sezonu będzie słuchowisko „Villa Luco” Jeana Marie Besseta w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły. Główne role zagrają Krzysztof Gosztyła (Generał Petain), Wiktor Zborowski (Charles de Gaulle) i Grzegorz Małecki (Adiutant). Premiera przypadnie w 50. rocznicę wizyty marszałka Charlesa de Gaulle’a w Polsce.

18 września w Studiu im. Władysława Szpilmana zostaną wręczone nagrody Pierwszego Programu Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia za miniony sezon. Wyróżnienia zostaną przyznane w pięciu kategoriach.

W poniedziałki o godz. 21.00 zamiast programu „Kontrapunkt” pojawi się znany już cykl „Ludzie niepodległości”. - Jesień 2017 i cały rok 2018 będzie dla słuchaczy Jedynki okazją do zapoznania się z osiągnięciami Polski, wspomnieniem najważniejszych postaci, którym zawdzięczamy niepodległość. Rok jubileuszowy będzie doskonałą okazją zaprezentowania na naszej antenie dokonań naszych rodaków. Docenimy wagę polskich wynalazków. Świadomość położenia geopolitycznego Rzeczpospolitej wymusza wszechstronną edukację, której celem jest umacnianie postaw wolnościowych w naszym społeczeństwie i to zarówno w wymiarze narodowym jak i wolności osobistej, własnej. Spróbujemy pomóc naszymi programami promować postawy wolnościowe, wskazywać drogi wychodzenia z uzależnień, kryzysów i zniewoleń - komentuje Rafał Porzeziński.

Na antenę Jedynki wróci również audycja Radiowego Centrum Kultury Ludowej, będzie nadawane co drugi poniedziałek po godz. 23.00.

Z kolei audycje „Tu jest muzyka” (do tej pory godz. 20.00) oraz „Twarzą w twarz” (poprzednio godz. 23.00) zamienią się miejscami w ramówce. Do grona prowadzących tą drugą dołączyła Małgorzata Raczyńska z cyklem „Nieznani znani”, poprzednio nadawanym w niedziele po południu.

Przygotowywana przez Redakcję Programów Katolickich audycja „Ślady na piasku” będzie teraz nadawana w ramach pierwszej godziny sobotnich „Sygnałów dnia”, felieton prof. Jerzego Bralczyka - po godz. 15.00, a magazyn konsumencki „Patrz na prawo” - po 15.30. W sobotniej ramówce na godzinę 16.00 przeniesiony zostanie magazyn kulturalno-społeczny „Damska torebka”, na 17.00 - „Przeboje przyjaciół Radiowej Jedynki”, a o godz. 18.00 po wakacjach wraca cykl „Świat Kresów”.

- Jesienną ramówką kładziemy nacisk na treści informacyjne i publicystyczne (z obszarów polityki krajowej i międzynarodowej) oraz na sprawy społeczne, kulturalne i edukacyjne - podsumowuje Rafał Porzeziński. – Jestem pewien, że nie zabraknie też powodów do radości dla melomanów. Polska muzyka w najlepszym wykonaniu będzie przeważać w ofercie Jedynki, a autorskie pasma muzyczne nadal pomogą poznawać słuchaczom ambitne i wybitne dzieła niemal wszystkich gatunków muzycznych. Nasze działania programowe i promocyjne zostaną skoncentrowane wokół utrzymania pozycji lidera w grupie wiekowej 60+ - dodaje.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Jedynka miała 8,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: tw

Wiecej informacji: Jedynka, Polskie Radio, ramówka

Komentarze (14) Dodaj komentarz

  1. Więcej Fajkowskiej na antenie. Sztuczna, zestresowana, cyzelująca słowa ze swojego niezbyt bogatego słownika. Podniesie słuchalność na pewno, przecież słuchacze ją kochają, wystarczy poczytać komentarze. Więcej Ewy Heine. Dać jej całą sobotę, niech czyta z kartki swoje nudne, napompowane recenzje wszystkiego, co zobaczy, przeczyta. I wtedy zero muzyki, cała godzina przeczytana przez Ewę jej monotonnym głosem a la radio z połowy XX wieku. Więcej Juśkiewicz Stempniak. Poprosić, żeby myliła się nie w co drugim zdaniu, tylko w każdym. I zupełnie nic z głowy. Tylko z kartki, jak dotąd. Będzie śmiesznie, dowcipnie. Słupki słuchalności pójdą w górę. I Michała Montowskiego więcej! Nudny i sztywny. Jak większość ludzi na świecie. Przyciągnie rzesze słuchaczy jemu podobnych. Powodzenia w naprawie Jedynki.

    Jeśli wolisz słuchać wesołych DJ-ów zamiast inteligentnych ludzi, Jedynka nie jest dla ciebie. Może jakaś stacja komercyjna lepiej spełni twoje wymagania (jeśli to w ogóle można nazwać wymaganiami). Nie będę polecał konkretnej stacji, bo się na komercji zbytnio nie znam. Ale poszukaj na skali odbiornika, może coś znajdziesz z niemonotonnymi, nienudnymi i niesztywnymi wesołkami...

    Oj Maciej Maciej. Czy chociaż raz w życiu dotrzymałeś danego słowa. Ile to już razy się zarzekałeś że tutaj już nie będziesz pisał? Czy aż tak źle prosperuje twoja hurtownia wentylatorów że musisz dorabiać na trollo wierszówkach?

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia