WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Badzio: interweniowałem, bo w Polskim Radiu 24 była informacja o PO sprzed 4 godzin. Maja Borkowska: podano ją też w TVP Info

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Czabański: nowy dyrektor Jedynki to wybitny dziennikarz, stacja ma być miksem informacji, muzyki i interesującej publicystyki

2018-02-22 A A A KOMENTARZE: 31 FORUM DRUKUJ POLEĆ

- Od nowego dyrektora radiowej Jedynki oczekiwałbym drobiazgu: dobrych audycji, a w rezultacie uznania ze strony słuchaczy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Na pytanie, czy to on wskazał Michała Mońko na szefa stacji odpowiada: - To są decyzje zarządów spółek, nie szefa RMN.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jak podaliśmy we wtorek, zarząd Polskiego Radia na stanowisko dyrektora radiowej Jedynki powołał Michała Mońko - wcześniej dziennikarza Telewizji Polskiej, sekretarza Informacyjnej Agencji Radiowej, współpracownika pism literackich. Michał Mońko zastąpił na stanowisku Rafała Porzezińskiego, który szefował stacji od stycznia 2016 roku, a o swojej rezygnacji poinformował ponad miesiąc temu.

Wskazywany jako inicjator powołania Mońko na stanowisko szefa Jedynki Krzysztof Czabański, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi: - Michał Mońko to wybitny dziennikarz. Nie zdziwię się, jeśli zarząd powoła go na wakujące od dłuższego czasu stanowisko szefa Programu 1 Polskiego Radia. Jednak dyrektorów w spółkach powołują zarządy, to są ich decyzje.

Zapytany, czego oczekiwał będzie od nowego dyrektora anteny, Czabański odpowiada: - Dobrych audycji i w efekcie uznania ze strony słuchaczy. Ideał to koktajl rzetelnej i szybkiej informacji, popularnej muzyki i interesującej publicystyki społecznej, kulturalnej i gospodarczej. Drobiazg, prawda? - kończy szef Rady Mediów Narodowych.

O powołaniu Mońki na stanowisko szefa Jedynki nie wypowiada się zarząd Polskiego Radia. Poproszony przez portal Wirtualnemedia.pl o skomentowanie tej informacji prezes Jacek Sobala, nie odpowiedział na maila.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Jedynka miała 7,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 9,1 proc. rok wcześniej.

Autor: jk

Wiecej informacji: Jedynka, Polskie Radio, Michał Mońko, Krzysztof Czabański

Komentarze (31) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia