SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Jeden z dziesięciu” przeniesiony z TVP2 do TVP1. Kurski: na prośbę widzów „Korony królów”

Od poniedziałku teleturniej „Jeden z dziesięciu” będzie emitowany w TVP1, a nie jak dotychczas w TVP2. Nie zmieni się pora nadawania programu - 18:55. Ma to być ułatwienie dla widzów telenoweli „Korona królów”. - Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleekspresu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach - uzasadnia prezes TVP Jacek Kurski.

Tadeusz Sznuk, fot. tvp Article

O przeniesieniu „Jednego z dziesięciu” z TVP1 do TVP2 poinformowano w niedzielnym wydaniu „Wiadomości”. Danuta Holecka stwierdziła, że zdecydowano się po licznych prośbach widzów telenoweli historycznej „Korona królów”.

„Jeden z dziesięciu” tak jak dotychczas będzie pokazywany od poniedziałku do piątku o godz. 18:55. Według naszych ustaleń między „Koroną królów” a teleturniejem nie będzie emitowana przerwa reklamowa.

- Jesteśmy bliżej widza i jego przyzwyczajeń. Widzowie "Korony królów" prosili o przeniesienie teleturnieju do Jedynki. Badania potwierdzają, że to ten sam widz. Budujemy spójne pasmo po "Teleexpressie" - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

- Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia Widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb Widzów o emisję teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na głównej antenie Telewizji Polskiej. Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleekspresu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach - uzasadnia Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

- Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej - siedem razy w tygodniu nadajemy „Koło fortuny” - dedykowany klasycznej widowni Dwójki. Krótko mówiąc, mamy „win win” - coś zyskała  Dwójka, zyskuje też Jedynka - przekonuje Kurski.

„Jeden z dziecięciu” to najdłużej emitowany w polskiej telewizji teleturniej stricte wiedzowy. Był obecny w TVP2 nieprzerwanie od 1994 roku, prowadzącym przez cały ten okres jest Tadeusz Sznuk. Teleturniej jest oparty na brytyjskim formacie „Fifteen to One”.

„Korona królów” jest emitowana w TVP1 od początku stycznia od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30. W pierwszym tygodniu według danych Nielsen Audience Measurement serial miał średnio 3,09 mln widzów. Ponadto wygenerował 1,91 mln odsłon w serwisie VoD.TVP.pl, zapewniając mu jedną piątą ruchu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP1 miała 9,59 proc. udziału w rynku oglądalności, a TVP2 - 7,87 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Jeden z dziesięciu” przeniesiony z TVP2 do TVP1. Kurski: na prośbę widzów „Korony królów”

63 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasy
Po licznych próbach, że decyzja wypłynęła dziś o 19, bo od wtedy informują w tv
44 7
odpowiedź
User
Kasy
Po licznych prośbach, że decyzja wypłynęła dziś o 19, bo od wtedy informują w tv
27 5
odpowiedź
User
Swordfish
Sprytne zagranie. Bez reklam, jest szansa, że widzowie nie przełączą się na "Fakty" w TVN. Dalsze wzmacnianie oglądalności przed "Wiadomościami". Czy teraz na Tvp2 trafi paradokument "Komisariat"?
77 10
odpowiedź
User
bbb
Widowie nie chcieli już zmieniać kanału pilotem?? :D
89 8
odpowiedź
User
Wdse
Taka nagła zmiana to desperackie wołanie o pomoc, czyli o większe słupki oglądalności słabnącej Jedynki.
84 19
odpowiedź
User
Uniks00
Starym dziadką nie chce sie przełaczyc z TVP1 do TVP2
53 23
odpowiedź
User
Gość X
Może i to jest jakiś ratunek. W końcu jeżeli zostaje kanał siostrzanej stacji to muzyka i czołówka pozostają bez zmian tak jak "Sonda 2".
17 4
odpowiedź
User
prawnik
Znów zabawy ramówką. Sultanka wyszła na tym fatalnie.

Ps. Jakoś ostatnio nie chce mi się oglądać Korony królów. Przestała śmieszyć, zaczęła nudzić.
71 17
odpowiedź
User
XYZ
TO w końcu przeniesione z TVP2 do TVP1, czy z TVP1 do TVP2? Bo co zdanie, to inna wersja w tym artykule
23 1
odpowiedź
User
gość
W miejsce "Jeden z dziesięciu" można dać spokojnie turecki serial który jeszcze ciągnie jako tako TVP za sobą i ratuje oglądalnością. Proponuję dokończyć seriale tj: Sułtanka Kosem, Rozdarte Serca, Zraniona miłość.
25 12
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing