WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Witold Kołodziejski: TVN ma prawo sympatyzować z opozycją, kara od KRRiT nie jest za polityczne poglądy

Gorący temat

Tomasz Fill i Stanisław Starnawski za Karolinę Mizerny i Pawła Rybickiego na czele komunikacji internetowej w kancelarii premiera

0

Posłanka PiS skarży do KRRiT internetowe wideo Jakuba Wątłego, chce konsekwencji także wobec Superstacji

2018-01-04 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Anna Sobecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zgłosiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji internetowe nagranie, w którym publicysta Superstacji Jakub Wątły mówi wulgarnie o politykach (przekleństwa zagłuszono).

Anna Sobecka i Jakub Wątły Anna Sobecka i Jakub Wątły

Wulgarna wypowiedź Jakuba Wątłego znalazła się w krótkim odcinku jego internetowego programu „Week And Show z Kubą Wątłym” udostępnionym w sylwestra. Dziennikarz wulgarnie skrytykował polityków (nie wymieniając żadnych nazwisk ani nazw), przy czym przekleństwa zostały „wypikane”.

 

W środę posłanka PiS Anna Sobecka poinformowała, że skierowała w tej sprawie pismo do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Jako Poseł na Sejm RP, członek Rady Programowej TVP oraz członek Komisji Kultury i Środków Przekazu stanowczo protestuję wobec tej skandalicznej wypowiedzi, przekraczającej wszelkie dopuszczalne granice wyrażania poglądów. Jednocześnie, zwracam się do Pana Przewodniczącego z prośbą o natychmiastową reakcję i wyciągnięcie konsekwencji wobec Superstacji i dziennikarza Jakuba Wątłego - stwierdziła.

Wątły zawieszony po wypowiedzi w Superstacji o dziennikarzach TVP

Sobecka przypomniała też ostrą wypowiedź Wątłego w „Krzywym zwierciadle” w Superstacji z lutego ub.r. Publicysta porównał wtedy dziennikarzy Telewizji Polskiej do „brudnych, śmierdzących gnid” oraz istot pijących i jedzących odchody.

TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią i zapowiedziała kroki prawne. Prezes Superstacji przekazał wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl, że poprosił Jakuba Wątłego, żeby w swoich programach nie wypowiadał się już o telewizji publicznej. Niedługo potem dziennikarz został zawieszony, a prowadzone przez niego programy (oprócz „Krzywego zwierciadła” także „Suma dnia”) zdjęto ramówki. Wróciły na antenę na początku maja. Wątły przeprosił wtedy za swoją wypowiedź o dziennikarzach TVP, zaznaczając, ze była to parafraza dosadnych stwierdzeń Jana Pietrzaka i Marcina Wolskiego.

W październiku ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji za wypowiedź Wątłego nałożyła na Superstację 100 tys. zł kary. Nadawca odwołał się od tej decyzji do sądu.

KRRiT rzadko zajmuje się treściami w internecie

Nie wiadomo, czy po zgłoszeniu od Anny Sobeckiej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podejmie działania w sprawie internetowego nagrania Jakuba Wątłego, ponieważ odpowiada przede wszystkim za kontrolę treści w telewizji i radiu.

Do tej pory KRRiT rzadko zajmowała się treściami internetowymi, nigdy nie nałożyła też na nadawców telewizyjnych i radiowych kary za materiały udostępnione w sieci. Przede wszystkim prowadziła cykliczne kontrole serwisów wideo nadawców telewizyjnych.

W listopadzie 2015 roku KRRiT zapowiedziała, że zajmie się twiterowym wpisem Tomasza Lisa krytykującym ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Internetowe nagranie Jakuba Wątłego o politykach skrytykował też portal wPolityce.pl. - Tymi „życzeniami” Jakub Wątły z Superstacji przekroczył wszystkie granice. Pełne wyzwisk i pogardy słowa padły przy okazji między innymi promocji kolejnego sezonu jego programu. Takim nagraniem stacja doskonale pokazała, jakim szacunkiem darzy swoich odbiorców - oceniono w tekście.

- wPolityce.pl serdecznie dziękujemy za bezpłatną, noworoczną promocję kanału Week And Show z Kubą Wątłym!!! Redaktorom z wPolityce.pl, przypominamy, że kanał na yt i fb nie jest tym samym czym jedna ze stacji telewizyjnych - skomentował to Wątły.

Autor: tw

Wiecej informacji: Anna Sobecka, Jakub Wątły, Superstacja, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, KRRiT

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia