WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

iPhone 8 z dwoma sensorami do rozpoznawania twarzy, premiera 12 września

Po wprowadzeniu iOS 11 z App Store może zniknąć 187 tysięcy aplikacji. „Deweloperzy muszą się przystosować”

2017-08-29 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według prognoz po wprowadzeniu przez Apple systemu iOS 11 ze sklepu App Store może zostać usuniętych do 187 tysięcy aplikacji nie spełniających wymagań systemowych. - Wraz z premierą iOS 11 kończy się wsparcie dla 32-bitowych aplikacji. Wszystkie aplikacje, o które deweloperzy nie zadbali i nie zapewnili wsparcia architekturze x64 po prostu nie będą się uruchamiać - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Dominik Smajek, head of mobile w MakoLab.

Po wprowadzeniu iOS 11 z App Store może zniknąć 187 tysięcy aplikacji. „Deweloperzy muszą się przystosować”

Mobilny system operacyjny iOS został po raz pierwszy przedstawiony przez Apple w czerwcu br. podczas konferencji WWDC 2017. Zapowiedziano wówczas, że oprogramowanie wejdzie na rynek jesienią br. wraz z pojawieniem się w sprzedaży smartfona iPhone 8.

Teraz okazuje się, że według nieoficjalnych zapowiedzi wprowadzenie kolejnej aktualizacji iOS może mieć wpływ na zawartość sklepu App Store i oznaczać dla wielu deweloperów kłopoty.

Chodzi o to, że iOS 11 w założeniach ma wspierać tylko aplikacje 64-bitowe, tymczasem w sklepie App Store dostępnych jest wciąż wiele programów zbudowanych w architekturze 32-bitowej. Według danych przytaczanych przez zachodnie serwisy technologiczne ich liczba może wynosić nawet 187 tys.

Zgodnie z planami Apple wszystkie aplikacje, które nie zostaną zmienione w wersje 64-bitowe zostaną z czasem usunięte z internetowego sklepu i użytkownicy nie będą mieli do nich dostępu. Według szacunków firmy analitycznej Sensor Tower wśród 32-bitowych aplikacji najwięcej jest gier mobilnych (ponad 38 tys.), na kolejnych pozycjach są inne programy dostarczające rozrywki.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Dominik Smajek, head of mobile w MakoLab wyjaśnia jakie są przyczyny decyzji Apple i jakie konsekwencje czekają deweloperów aplikacji.

- Wraz z premierą iOS 11 kończy się wsparcie dla 32bitowych aplikacji - potwierdza Dominik Smajek. - Wszystkie aplikacje, o które deweloperzy nie zadbali i nie zapewnili wsparcia architekturze x64, po prostu nie będą się uruchamiać. Pozostało już naprawdę niewiele czasu do premiery iOS 11. Liczbę niepoprawionych aplikacji ocenia się w chwili obecnej na prawie 190 tysięcy, co stanowi około 8 proc. wszystkich aplikacji w App Store. Prawdopodobnie w pierwszych tygodniach premiery iOS 11 nieprzystosowane aplikacje pozostaną w sklepie, zaś w późniejszym czasie - gdy nikt sobie o nich nie przypomni – zostaną wyrzucone z oferty. Jeśli właściciele aplikacji nie chcą stracić klientów którzy korzystają z ich aplikacji, powinni jak najszybciej zadbać o dostosowanie ich do najnowszych wymogów - przestrzega Smajek.

Autor: ps

Wiecej informacji: Apple, App Store, aplikacje mobilne, iOS 11

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia