WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Użytkownicy WhatsApp będą dostawać rekomendacje treści od Netflixa

Instagram pokaże w Aktualnościach rekomendowane wpisy, użytkownicy krytykują ten pomysł

2017-12-29 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Instagram zapowiedział wprowadzenie w swoim serwisie i aplikacji mechanizmu wyświetlającego użytkownikom w Aktualnościach rekomendowanych postów. Treści będą dobierane na podstawie popularności określonych wpisów wśród znajomych użytkownika. Część internautów skrytykowała nowy pomysł Instagrama opowiadając się za dotychczasowym funkcjonowaniem aplikacji.

Instagram pokaże w Aktualnościach rekomendowane wpisy, użytkownicy krytykują ten pomysł

Wprowadzenie funkcji wyświetlającej posty oznaczone jako „Rekomendowane dla Ciebie” Instagram potwierdził w rozmowie z serwisem TechCrunch przyznając, że po okresie testowym w ciągu najbliższych tygodni zmianę zobaczą wszyscy użytkownicy aplikacji.

Nowe rozwiązanie polega na zastosowaniu algorytmu który zdecyduje jakie treści będą wyświetlane w Aktualnościach użytkownika, a więc w głównym oknie aplikacji. W założeniach mają to być te zdjęcia i filmy, które w największym stopniu zaangażowały osoby obserwowane przez konkretnego użytkownika. To zaś oznacza, że właściciel konta może w przyszłości spotkać się z treściami od użytkowników który zupełnie nie zna.

Instagram zastrzega, że posty oznaczone dopiskiem „Rekomendowane dla Ciebie” będą się ukazywały w liczbie od 3 do 5 dziennie, zaś początkowo będzie dostępna opcja pozwalająca na ukrywanie tych treści.

Po ogłoszeniu przez Instagram zmian w systemie wyświetlania postów część użytkowników oceniła je krytycznie zamieszczając swoje opinie m.in. na Twitterze.

Internauci wypomnieli Instagramowi, że wcześniej dopuścił w serwisie reklamy, zaś wiosną br. zmienił algorytm rezygnując z wyświetlania wpisów w porządku chronologicznym. Krytykując pomysł rekomendowanych postów użytkownicy narzekali, że zmiana utrudni dotarcie do interesujących dla nich treści oraz zaśmieci Aktualności bez wyraźnej potrzeby.

 

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, Instagram, rekomendacje

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia