WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Klienci Inei ze swobodą wyboru usług

Inea i T-Mobile z najszybszym internetem w 2017 roku

2018-01-16 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W 2017 roku polskimi dostawcami internetu oferującymi najszybszy dostęp do sieci okazali się Inea oraz T-Mobile Polska - wynika z podsumowania opublikowanego przez platformę SpeedTest.pl. Inea z wynikiem ponad 67,9 Mb/s zwyciężyła w segmencie internetu stacjonarnego, natomiast T-Mobile był najszybszy w segmencie mobilnym zapewniając średnią prędkość pobierania przekraczającą 23,7 Mb/s w technologii LTE.

Inea i T-Mobile z najszybszym internetem w 2017 roku

Publikując roczne wyniki osiągnięte przez polskich dostawców internetu SpeedTest.pl zaznacza, że w rankingu ogólnym wzięto pod uwagę wyniki testów przeprowadzonych na stronie serwisu. W klasyfikacji internetu mobilnego i LTE wykorzystano z kolei wyniki uzyskane za pomocą aplikacji dedykowanych na smartfony i tablety.

Operator, by dostać się do rankingu rocznego, musiał znaleźć się w zestawieniach miesięcznych SpeedTest.pl przynajmniej sześć razy. Ranking przygotowano w oparciu o najważniejszy parametr dla większości użytkowników, jakim jest prędkość pobierania danych z internetu (ang. download).

W zestawieniu ogólnym na podium znaleźli się operatorzy oferujący stacjonarny dostęp do sieci. 1. miejsce zdobyła Inea osiągając średnią prędkość pobierania na poziomie 67,94 Mb/s. Na kolejnych pozycjach są Toya (64,44 Mb/s) oraz UPC (58,03 Mb/s).

W segmencie mobilnych dostawców internetu najlepszy okazał się T-Mobile Polska. W kategorii ogólnej znalazł się na szczycie z wynikiem 18,28 Mb/s wyprzedzając Orange i Plusa.

Jeszcze lepszy rezultat T-Mobile osiągnął w kategorii internetu mobilnego z wykorzystaniem technologii LTE. Tutaj operator zanotował w 2017 r. średni wynik pobierania danych na poziomie 23,71 Mb/s. Na kolejnych miejscach, podobnie jak w rankingu ogólnym znalazły się Orange oraz Plus.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Internet, Speedtest, Inea, T-Mobile

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia