SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

HBO Go zmienia regulamin okresu próbnego by bronić się przed oszustwami

Serwis HBO Go zmodyfikował swój regulamin usług w zakresie korzystania z darmowego okresu próbnego na platformie. Według HBO zmiany mają za zadanie zapobiec próbom nadużyć pozwalającym użytkownikom na korzystanie z platformy przez dłuższy czas bez płacenia subskrypcji.

Article

Od końca marca br. internetowy serwis HBO Go jest w Polsce dostępny dla wszystkich użytkowników i do korzystania z niego nie jest obecnie wymagana, tak jak wcześniej, umowa z operatorem telekomunikacyjnym lub kablowym. Według sondaży z nowej oferty HBO może u nas skorzystać nawet milion użytkowników, a rynek nie ukrywa że HBO Go bez ograniczeń to poważna zmiana w polskim segmencie VoD.

Miesięczna subskrypcja HBO Go bez umowy z zewnętrznym operatorem kosztuje 29,90 zł miesięcznie. Serwis proponuje jednak użytkownikom miesięczny okres próbny nie wymagający żadnych opłat z wyjątkiem zdeponowania na koncie kwoty 1 zł oddawanej użytkownikowi po zakończeniu darmowej promocji.

Kilka dni temu HBO rozesłał do użytkowników HBO Go e-maile zapowiadające zmiany w regulaminie usługi wyjaśniając wprost, że dotyczą one nadużyć w korzystaniu z okresu próbnego i zaczną obowiązywać od 20 maja br.

To samo potwierdza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, szefowa PR HBO Polska. - Wprowadziliśmy zmiany, żeby doprecyzować istniejące już zapisy dotyczące warunków korzystania w zakresie nadużyć okresu próbnego - podkreśla Agnieszka Niburska wyjaśniając, że modyfikacje dotyczą trzech punktów regulaminu HBO Go.

W punkcie 2.5 zaznaczono: „Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na postawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru indentyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.

Z kolei w punkcie 12.4 operator usługi potwierdza, że rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym może nastąpić m.in. w wypadku nadużycia okresu próbnego czy też próby wykorzystania okresu próbnego więcej niż raz w ciągu 12 miesięcy.

Nowe zapisy w regulaminie są spowodowane chęcią ograniczenia przez HBO coraz częstszego procederu kupowania przez użytkowników praw do korzystania z darmowego okresu próbnego.

Jak podaje firma SW Research popularny wśród internautów staje się proceder zakładania wielu darmowych próbnych kont, m.in. z użyciem wirtualnych kart płatniczych. Dane dostępowe do tych kont są następnie oferowane odpłatnie po cenach o wiele niższych niż miesięczna subskrypcja w konkretnym serwisie VoD. Dzięki temu użytkownik przez wiele miesięcy może za darmo korzystać z konkretnej platformy nie płacąc za to jej operatorowi.

Zgodnie z analizami SW Research w wypadku polskiego Netflixa liczba pirackich kont łamiących regulamin serwisu może sięgać 10 proc. ich ogólnej liczby, czyli ok. 50 tys. Firma zaznacza jednak, że ta sama tendencja, choć w nieco mniejszym stopniu dotyczy także innych platform subskrypcyjnych, takich jak Spotify, Tidal, Showmax czy HBO Go. Właśnie z tego powodu HBO podjęło decyzje związane ze zmianą skonstruowanego wcześniej regulaminu usługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HBO Go zmienia regulamin okresu próbnego by bronić się przed oszustwami

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kp
I bardzo słuszna decyzja HBO. A oferta HBO też ostatnio się poprawiła i jest lepsza od np Canal Plus /choćby świetna Wataha w HBO i wydumany, niedobry Kruk w C+/
12 5
odpowiedź
User
aZaliż
Myślę, że firma mogła celowo zostawić taką furtkę w regulaminie, licząc po cichu na nowych, stałych abonentów płacących pełny abonament. ale przerażona skalą jej wykorzystywania, z hukiem ją zamyka.
Przy okazji zyskując kilka darmowych publikacji w mediach branżowych.
29 0
odpowiedź
User
Vezyr
Przykre jest to ze ciagle w Polsce ludzie kombinują, oszukują i wykorzystują każda okazje do tego:/
8 6
odpowiedź
User
Racica
Drogie HBO GO wprowadźcie współdzielenie konta na członków rodziny tak jak ma Netflix! Brakuje tego strasznie w HBO GO!
2 0
odpowiedź
User
conf
Przykre jest to ze ciagle w Polsce ludzie kombinują, oszukują i wykorzystują każda okazje do tego:/


Z jednej strony masz rację - ludzie kombinują ,a firma na tym straci- ale spojrzyj z drugiej strony. To hbo powinno sobie tego pilnować by ukrócić takie praktyki, a nie wszyscy mają przykaz by zachowywać sie fair wobec firmy. To jest kapitalizm - nikt tu za rączkę z aureolą nad głową takiego hbo nie będzię prowadzić i karnie w szeregu do płacenia z kartą nie stanie ; )
Podam ci prosty przykład - była promocja "grunwald " w orange gdzie było 1410 GB internetu na 2 miesiące - ale ktoś popełnił błąd w orange i zostawił "furtkę" - sposób by za doładowanie 200 zł przez terminal mieć w fonie te 1410 GB na 2 LATA ZA DARMO ! ( bo 2 stówy zostają na koncie). firma traci , bo nie zarabia na mnie na transferze danych przez 2 lata ; ) Teraz spytaj się sam siebie- Czy to Ja jestem winny że firma zawaliła sprawę , i czy nie miałem prawa skorzystac skoro była taka możliwość???? To nie mój problem jako klienta że firma przysłowiowo dała d... , to ich problem
4 3
odpowiedź
User
cezar
Przykre jest to ze ciagle w Polsce ludzie kombinują, oszukują i wykorzystują każda okazje do tego:/

No bo jak ZUS zaniża emerytury o blisko 60% opierając swoje wyliczenia długości życia na podstawie sfałszowanej przez Prezesa GUS tabeli dożycia to z czego ma zapłacić polski emeryt, który ma nareszcie czas na obejrzenie filmu czy serialu, za dostęp do usługi.np. HBO GO. Więc kombinuje by jakoś starczyło do wypłaty emerytury a czas dożycia mógł umilić sobie przed telewizorem.
1 0
odpowiedź
User
Krzysiek 34
Polak zawsze kombinowal to jest obrzydliwe takie zachowanie. I to nie wazne jaki dochód może my Polacy nie doroslimy do premier ja bym za takie oszustwa blokowal na Miesiąc dwa miesiace dostęp do usług uzytkowi który dopuścił się nadużycia regulaminu może by to pomogło .
0 2
odpowiedź
User
juzek
Bo HBO GO nie jest warte tego aby za to płacić. Nie chodzi mi o zawartość tylko o jakość usługi. Są 10 lat za Netflixem, Amazonem. Ci co płacą i korzystają wiedzą o czym piszę. Niech przy okazji poprawią jakość to może ktoś po tym miesiącu darmowym zostanie na dłużej. Nie korzystałem z darmowego miesiąca - mam HBO GO od operatora razem z tv sat.
2 0
odpowiedź
User
Staszek
To prawda, jest dramat. Nie pamiętam kiedy udało mi się obejrzeć w jakości HD. Ciągle bufforuje. Nie ma na to wpływu prędkość mojego internetu.
Bo HBO GO nie jest warte tego aby za to płacić. Nie chodzi mi o zawartość tylko o jakość usługi. Są 10 lat za Netflixem, Amazonem. Ci co płacą i korzystają wiedzą o czym piszę. Niech przy okazji poprawią jakość to może ktoś po tym miesiącu darmowym zostanie na dłużej. Nie korzystałem z darmowego miesiąca - mam HBO GO od operatora razem z tv sat.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing