WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sprzedanie Discovery 51 proc. udziałów Metro TV podwyższy wynik netto Agory o 11 mln zł

Z zarządu Agory odchodzi Grzegorz Kossakowski nadzorujący AMS i nowe projekty

2017-09-05 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Grzegorz Kossakowski zrezygnował z funkcji członka zarządu Agory. Pełnił ją od początku 2009 roku, a z firmą był związany od 2000 roku.

Grzegorz Kossakowski Grzegorz Kossakowski

Kossakowski powiadomił Agorę, że rezygnuje z dalszego pełnienia funkcji członka zarządu spółki w obecnej kadencji i nie będzie kandydował do zarządu na następną kadencję. - Spółka podjęła działania mające na celu zapewnienie sukcesji w Zarządzie. Obecna kadencja zarządu kończy się z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za 2017 rok, co powinno nastąpić w czerwcu 2018 roku - poinformowała Agora w komunikacie giełdowym.

Grzegorz Kossakowski we władzach firmy odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej oraz piony finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć. Zasiada też w radach nadzorczych należących do Agory spółek AMS, Helios, Yieldbird i Stopklatka (w tej ostatniej Agora ma mniejszościowy pakiet akcji).

W latach 2009-2012 był też dyrektorem finansowym Agory. Ogółem z firmą był związany od 2000 roku, początkowo pełnił funkcję kierownika ds. transakcji w pionie nowych przedsięwzięć, a od kwietnia 2005 roku - dyrektora tego pionu.

W latach 1996-2000 pracował w firmie doradczej Arthur Andersen w dziale doradztwa inwestycyjnego (Corporate Finance). Realizował tam szereg doradczych projektów inwestycyjnych związanych m.in. z pozyskiwaniem kapitału dla spółek, głównie z sektora mediów i technologii.

Kossakowski to kolejna osoba odchodząca w br. z zarządu Agory. W lutym br. z firmą pożegnał się Robert Musiał (nadzorował segmenty prasy, druku i technologii). W zarządzie zastąpiła go Agnieszka Sadowska, prezes nadającej kanał Metro TV spółki Green Content, której większościowe udziały od Agory za 19 mln zł kupiło właśnie Discovery Polska.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty brutto. Mocno wzrosły przychody firmy w segmencie filmowym, a mocno zmalały w pionach prasy i druku.

Autor: tw

Wiecej informacji: Grzegorz Kossakowski, Agora, AMS

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia